NASZ PATRONAT
  Relacje z festiwalu filmowego w Gdyni

  Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 18 - 23 września

  Rozwiń
  Karol Guzikiewicz: Jestem ofiarą polityki Tuska

  Karol Guzikiewicz: Jestem ofiarą polityki Tuska

  KG

  Czterech związkowców "Solidarności", w tym Karol Guzikiewicz stanie przed warszawskim sądem za napaść na policjantów podczas manifestacji w stolicy
  Według informacji Gazety Wyborczej do Sądu Rejonowego Warszawa Śródmieście wpłynął akt oskarżenia przeciwko związkowcom - trzem z Gdańska i jednemu z Poznania. Wśród oskarżonych jest również Karol Guzikiewicz ze Stoczni Gdańskiej.

  Chodzi o protest, który miał miejsce w Warszawie 29 kwietnia 2009 r. Manifestowali tam działacze "S" ze Stoczni Gdańskiej oraz związkowcy z zakładów Cegielskiego w Poznaniu. Związkowcy spalili kukłę premiera Donalda Tuska.

  Na miejscu manifestacji pojawił się także poseł PiS Jacek Kurski. Podczas protestu doszło do starć z policją, w których wziął udział również Karol Guzikiewicz.

  Postępowanie w sprawie przekroczenia uprawnień przez policjantów zostało umorzone. Natomiast do Sądu Rejonowego Warszawa Śródmieście wpłynął akt oskarżenia przeciwko związkowcom. Wszyscy mają odpowiedzieć za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  Wiceprzewodniczący "S" Stoczni Gdańskiej twierdzi, że jest ofiarą polityki rządu Donalda Tuska.

  - Pod rządami Tuska stosuje się represje, jak w stanie wojennym. Jeśli coś było nie tak z manifestacją, to można mnie było ukarać mandatem albo skierować sprawę do sądu grodzkiego, a tu mamy horrendalnie wysoki zarzut - mówi Gazecie Wyborczej Karol Guzikiewicz.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama