Zwycięstwo Darii Pogorzelec z Wybrzeża Gdańsk w Pucharze...

Zwycięstwo Darii Pogorzelec z Wybrzeża Gdańsk w Pucharze Świata

Paweł Kowalski

Dziennik Bałtycki

Daria Pogorzelec

Daria Pogorzelec ©Fot. Grzegorz Mehring/Polskapresse

Kibice gdańskiej judoczki Darii Pogorzelec mogą być usatysfakcjonowani. Zawodniczka Wybrzeża wygrała zawody o Puchar Świata w Estonii.

Pomyślne wieści napłynęły tym razem z Tallina, gdzie odbyły się zawody o Puchar Świata, dające punkty do rankingu olimpijskiego

Miejsce na podium zdołały w stolicy Estonii wywalczyć dwie zawodniczki z SGKS Wybrzeże Gdańsk - olimpijka Daria Pogorzelec w wadze 78 kg i Karolina Tałach w kategorii 63 kg.

Na najwyższym stopniu podium stanęła Pogorzelec, która po zwycięstwach nad rywalkami z Niemiec i Rosji, w finale zdołała pokonać kolejną Niemkę, Kerstin Thile.
    Dzięki pierwszemu miejscu gdańszczanka zainkasowała 100 punktów w kwalifikacyjnym rankingu do igrzysk olimpijskich 2016 roku w Rio de Janeiro. Tałach, po wygraniu trzech walk i porażce w półfinale, zajęła w Tallinie trzecie miejsce, co dało jej w rankingu olimpijskim 40 punktów.

Jak popularne jest judo, wykazał doroczny warszawski turniej młodzieżowy. Na dziewięciu matach w ciągu dwóch dni walczyło na Torwarze ponad 1100 zawodniczek i zawodników z 20 krajów. Z grupy pomorskich judoków szczególnie wyróżniły się Julia Jaśkiewicz z Wybrzeża Gdańsk (70 kg) i Katarzyna Madejewska z AZS AWFiS Gdańsk (+70 kg), zajmując pierwsze miejsca w kategorii wiekowej do lat 17. Na drugim stopniu podium znaleźli się: Karolina Potrykus (Galeon Gdynia) i Michał Dudek (Wybrzeże), a na trzecim Michał Wnęk (Conrad Gdańsk) i Barbara Faltynowicz (Wybrzeże).