POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Tydzień Ruchu na Pomorzu 2014. Mnóstwo atrakcji w ramach...

  Tydzień Ruchu na Pomorzu 2014. Mnóstwo atrakcji w ramach europejskiej kampanii Move Week

  Anna Mizera-Nowicka

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Tydzień Ruchu na Pomorzu 2014. Mnóstwo atrakcji w ramach europejskiej kampanii Move Week

  ©sxc.hu

  Do niedzieli trwa ogólnopolska akcja Tydzień Ruchu, to znakomita okazja żeby skorzystać z gier i zabaw poprawiających kondycję. Akcja trwa do niedzieli.
  Tydzień Ruchu na Pomorzu 2014. Mnóstwo atrakcji w ramach europejskiej kampanii Move Week

  ©sxc.hu

  Gry i zabawy dla osób niepełnosprawnych, zajęcia piłkarskie dla przedszkolaków, turniej frisbee, tenis ziemny, zapasy czy ju jitsu. To tylko niektóre z wielu atrakcji zaplanowanych w województwie pomorskim z okazji ogólnopolskiej akcji realizowanej w ramach europejskiej kampanii Move Week. Impreza potrwa do niedzieli.

  - Poprzez Tydzień Ruchu chcemy aktywować wszystkich, bez względu na wiek i miejsce zamieszkania.
  Szczególnie zależy nam na tych, którzy większą część dnia spędzają na kanapie przed telewizorem - mówi Jakub Kalinowski z Fundacji "V4Sport" organizującej projekt w naszym kraju. - Czas na dynamiczną przerwę. Aby wziąć udział w akcji, nie trzeba pieniędzy, wystarczą dobre chęci.

  Już od dziś mogą się o tym przekonać seniorzy z Pucka. Na orliku przy ul. Nowy Świat zaplanowano dla nich m.in. marsz nordic walking i ćwiczenia na siłowni na świeżym powietrzu, grę w krykieta i bule czy gimnastykę leczniczą.

  Sporo dzieje się też w Luzinie przy ul. Szkolnej 13. W programie są np. zapasy, samoobrona, pokaz i warsztaty breakdance, a także piłkarski turniej 1 na 1.

  Z kolei mieszkańcy Gdyni, odwiedzając Szkołę Podstawową nr 40 przy ul. Rozewskiej 33, mogą wziąć udział w Mistrzostwach Chyloni w Biegu na Orientację oraz rodzinnych sztafetach.
  Szczegółowy program wydarzeń odbywających się na Pomorzu w ramach Tygodnia Ruchu można znaleźć na stronie internetowej www.poland.moveweek.eu.

  Docenieni zostaną także przygotowujący imprezy sportowe. Organizator najciekawszej inicjatywy wygra wyjazd do Rzymu. O zwycięstwie przesądzą głosy internautów.
  a.mizera@prasa.gda.pl

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama