Konsultacje społeczne w sprawie strategii metropolii do 2030...

  Konsultacje społeczne w sprawie strategii metropolii do 2030 roku

  Kazimierz Netka

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  We wtorek 30 września ruszają konsultacje w sprawie przygotowań do opracowania strategii rozwoju trójmiejskiej metropolii do 2030 roku.
  Zaczynają się konsultacje społeczne w sprawie strategii rozwoju metropolii do 2030 roku. Oto terminy: 30 września - Ratusz Miejski w Pucku; 1 października - Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku; 2 października - Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim; 3 października - Centrum Informacji Turystycznej w Kartuzach; 6 października - Fabryka Sztuk w Tczewie; 8 października - Żuławski Park Historyczny w Nowym Dworze Gdańskim; 9 października - Urząd Miasta w Malborku; 10 października - Urząd Miasta w Lęborku; 13 października - Starostwo Powiatowe w Wejherowie; 15 października - Miejski Dom Kultury w Rumi. Każdy może przyjść; w godz. 17.00 - 19.00.

  Czytaj również: Pomorze. Strategia dla metropolii powinna być spójna

  W spotkaniach będą uczestniczyć eksperci z Instytutu Rozwoju w Sopocie. którzy pragną skonsultować dotychczasowe ustalenia z mieszkańcami. Będą chcieli się dowiedzieć, co – zdaniem mieszkańców - powinno znaleźć się w diagnozie – rozpoznaniu obecnego stanu Obszaru Metropolitalnego Trójmiasta oraz jaki jest wpływ rdzenia (Trójmiasta) oraz mniejszych miejscowości na metropolię. Chodzi m.in. o odpowiedź na następujące pytania: jaka jest nasza rola w metropolii? Co nam może dać metropolia? Mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się na temat silnych i słabszych stron naszej metropolii oraz jej wpływu na codzienne życie. Spotkania są elementem prac nad Strategią Rozwoju do 2030 roku. Dokument ten przygotowuje stowarzyszenie Gdański Obszar Metropolitalny. Strategia będzie gotowa w przyszłym roku. Wskaże najlepsze kierunki rozwoju i inwestycji dla całego obszaru metropolitalnego, sięgającego od powiatów kartuskiego i lęborskiego do Zatoki Gdańskiej, Zalewu Wiślanego i Powiśla oraz od Przylądka Jastrzębia Góra po powiat tczewski włącznie.

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama