W szpitalu św. Wincentego a Paulo otwarto Oddział Chirurgii...

  W szpitalu św. Wincentego a Paulo otwarto Oddział Chirurgii Naczyniowej [ZDJĘCIA]

  Ksenia Pisera

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Otwarcie Oddziału Chirurgii Naczyniowej w Gdyni
  1/11
  przejdź do galerii

  Otwarcie Oddziału Chirurgii Naczyniowej w Gdyni ©Tomasz Bołt

  W poniedziałek w szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni otwarto Oddział Chirurgii Naczyniowej. Lekarze tego oddziału mogą wykonać około 250-300 operacji rocznie.
  Oddział Chirurgii Naczyniowej zaczął funkcjonować już w lipcu, ale uroczyste otwarcie odbyło się dopiero dziś. Pacjentami są mieszkańcy całego Pomorza, ale zdarzają się również przypadki spoza województwa. Operowane są tam m.in. urazy naczyń tętniczych i żylnych w różnych lokalizacjach, pęknięte tętniaki aorty i tętniaki tętnic obwodowych i ostre niedokrwienie kończyn. Udrażniane są też tętnice domózgowe czy przeszczepianie tętnice kończyn dolnych. Zapotrzebowanie jest spore - lekarze tego oddziału do tej pory mieli przeprowadzić już 150 operacji, a pacjenci w kolejce to specjalisty czekać muszą miesiąc.

  - Nasz półroczny kontrakt z NFZ wynosi 860 tysięcy złotych. Potrzeby są znacznie większe. Teraz, przy obecnym finansowaniu rocznie możemy wykonywać 250-300 operacji i zabiegów, a potrzeba jest ich 600 i więcej. Będziemy starać się więc o zwiększenie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia - deklaruje Lidia Kodłubańska, prezes Szpitala św. Wincentego a Paulo w Gdyni.

  Otwarcie Oddziału Chirurgii Naczyniowej wymagało zakupu nowego sprzętu, wartego około 2,5 miliona złotych. W ten sposób została skompletowana aparatura do sali operacyjnej typu hybrydowego. Jest tam łącznie 16 łóżek, aparat dedykowany do zabiegów z zakresu kardiologii, chirurgii naczyniowej oraz radiologii interwencyjnej i ponadto „pływający” stół operacyjny, aparat USG Doppler ze sterownikami umożliwiającymi śródoperacyjne sterowanie.


  Czytaj więcej: Szpital św. Wincentego a Paulo w Gdyni: Otwarcie Oddziału Chirurgii Naczyniowej [ZDJĘCIA]


  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo