Początek roku akademickiego 2014/2015 na największych...

  Początek roku akademickiego 2014/2015 na największych uczelniach w Gdańsku

  Anna Mizera-Nowicka

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Lada moment początek roku akademickiego, studenci wrócili już z wakacji. W środę inauguracja roku na Uniwersytecie Gdańskim w przyszłym tygodniu oficjalnie swoich studentów przywita Politechnika Gdańska. Swoje drzwi otwierają także Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Uniwersytet Medyczny.
  Gdańskie uczelnie otwierają swoje drzwi dla studentów

  Gdańskie uczelnie otwierają swoje drzwi dla studentów ©Grzegorz Mehring

  - Nowy rok akademicki na Uniwersytecie Gdańskim rozpocznie prawie 31 tys. studentów, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych. Uroczysta inauguracja na największej uczelni wyższej w regionie pomorskim odbędzie się 1 października na Wydziale Prawa i Administracji UG, o godz. 11 – informuje dr Beata Czechowska-Derkacz, rzecznik prasowy uczelni. - Uroczystość uświetni wręczenie tytułu doktora honoris causa UG, wybitnemu matematykowi, prof. Zbigniewowi Ciesielskiemu.

  Zobacz też: Gedanistyka na Uniwersytecie Gdańskim. Trwa nabór na studia podyplomowe


  Beata Czechowska-Derkacz zapowiada również, że w tym roku na UG można studiować 69 kierunków w zakresie 198 specjalności. Wśród nich pojawią się nowe: bezpieczeństwo jądrowe i ochrona radiologiczna, biologia medyczna, gospodarka wodna i ochrona zasobów wód, wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej, studia w języku angielskim – european and international business law and EU administration oraz etnofilologia kaszubska.

  - Na pierwszy rok studiów Uniwersytet Gdański przyjął około 10 tysięcy studentów – mówi rzecznik tej uczelni.

  Największą popularnością wśród kandydatów cieszyła się psychologia i kryminologia (ponad 10 osób na miejsce), oraz skandynawistyka, bezpieczeństwo narodowe oraz filologia angielska.

  Dzień po studentach Uniwersytetu Gdańskiego początek roku akademickiego mają studenci Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. O godz. 9 zaplanowano msze świętą w Katedrze Oliwskiej, a dwie godziny później uroczyste posiedzenie Senatu AWFiS.

  A programie inauguracji jest m. in. przemówienie rektora AWFiS, prof. Waldemara Moski, odśpiewanie "Gaudeamus igitur", promocje doktorskie i habilitacyjne, wręczenie odznaczeń i wyróżnień pracownikom i studentom czy wykład prof. Artura Ziółkowskiego pt. "Rozwój kompetencji społecznych uczniów wyzwaniem i szansą dla nauczycieli WF".

  Nie zabraknie również części artystycznej.

  AWFiS wciąż prowadzi dodatkowy nabór kandydatów na studia pierwszego i drugiego stopnia na kierunek turystyka i rekreacja.

  - Wszystkie osoby, które nie zostały zakwalifikowane do przyjęcia w poprzednim naborze, zachęcamy do dokonania rejestracji. Rejestracja elektroniczna trwa do dnia 2 listopada 2014 r - zachęcają pracownicy AWFiS.

  - Osoby , które chcą przystąpić do rekrutacji w trybie rekrutacji dodatkowej muszą się zalogować pod adresem: www.rekrutacja.awf.gda.pl.

  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama