POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Gedanistyka na Uniwersytecie Gdańskim. Trwa nabór na studia...

  Gedanistyka na Uniwersytecie Gdańskim. Trwa nabór na studia podyplomowe

  Marek Adamkowicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Na UG Uniwersytet Gdański można zapisać się na studia podyplomowe z gedanistyki, na które nabór trwa do 10 października.

  Na UG Uniwersytet Gdański można zapisać się na studia podyplomowe z gedanistyki, na które nabór trwa do 10 października. ©T.Bołt/archiwum DB

  Moda na regionalizm i historię lokalną rozwija się w najlepsze. Uniwersytet Gdański daje możliwość połączenia pasji z wykształceniem. Wystarczy zapisać się na studia podyplomowe z gedanistyki, na które nabór trwa do 10 października.
  Na UG Uniwersytet Gdański można zapisać się na studia podyplomowe z gedanistyki, na które nabór trwa do 10 października.

  Na UG Uniwersytet Gdański można zapisać się na studia podyplomowe z gedanistyki, na które nabór trwa do 10 października. ©T.Bołt/archiwum DB

  - Gdańsk to miejsce wyjątkowe - przypomina dr hab. Sławomir Kościelak, kierownik studiów gedanistyki. - Przez stulecia miasto było największe w Rzeczypospolitej i jednocześnie podmiotem nowożytnych stosunków międzynarodowych. Gdańsk kreował ciekawą odrębną kulturę, a jednocześnie był zwornikiem kulturowych kontaktów między wschodem a zachodem Europy. Tu zawsze dużo się działo: swoją rangą i położeniem miasto przyciągało ciekawe i ważkie dla świata wydarzenia.
  Jest więc o czym mówić, a wykładowcy z różnych ośrodków badawczych - fachowcy różnych dziedzin, od historii po muzykę, od architektury po literaturę i stosunki morskie - gwarantują wysoki poziom tych wykładów.

  Gedanistyka to studia dwusemestralne, przewidziane są dla posiadaczy dyplomów najrozmaitszych kierunków, I i II stopnia (licencjackich i magisterskich). Zajęcia odbywają się w soboty. Program obejmuje 240 godzin lekcyjnych. Do wyboru są trzy bloki tematyczne: chronologiczny (obejmujący dzieje Gdańska od wczesnego średniowiecza po historię Trójmiasta w okresie PRL), problemowy (dotyczący kultury i dziedzictwa, gdzie omawiane będą zagadnienia związane m.in. z archeologią, religią, socjotopografią, sztuką i morskim dziedzictwem Trójmiasta) oraz regionalny (poświęcony m.in. dziejom wybranych dzielnic Gdańska, historii Sopotu i Gdyni).

  Na gedanistyce przewidziano miejsce dla maksymalnie 50 osób. Nabór jest prowadzony do wyczerpania limitu, przy czym liczy się kolejność zgłoszeń. Minimum niezbędne do uruchomienia studiów to 22 osoby. Przewidywany termin pierwszych zajęć to 18 października.

  Obsługa administracyjna: Lidia Muszyńska. Kontakt tel. pod nr. 58 523 20 23, mail: hislm@ug.edu.pl.

  ZOBACZ NASZ SERWIS SPECJALNY

  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 NA POMORZU

  Kandydaci, komitety wyborcze, zasady głosowania, okręgi wyborcze


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gedanistyka na Uniwersytecie Gdańskim. Trwa nabór na studia podyplomowe

   oewsb

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Witam! Rekrutacja na studia podyplomowe w województwie pomorskim trwa również w oddziałach Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku i Gdyni. Wybierać można w szerokiej ofercie dostępnych kierunków, a ich...rozwiń całość

   Witam! Rekrutacja na studia podyplomowe w województwie pomorskim trwa również w oddziałach Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku i Gdyni. Wybierać można w szerokiej ofercie dostępnych kierunków, a ich szczegółową listę można znaleźć na naszej stronie internetowej, gdzie serdecznie zapraszam. Dodam też, że do 15 października aplikując na nasze uczelnie można zaoszczędzić aż 250zł na wpisowym (150zł zamiast 400zł).

   Pozdrawiam, Małgorzata Wieczorek
   Online Ekspert WSBzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama