Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gedanistyka na Uniwersytecie Gdańskim. Trwa nabór na studia podyplomowe

Marek Adamkowicz
Na UG Uniwersytet Gdański można zapisać się na studia podyplomowe z gedanistyki, na które nabór trwa do 10 października.
Na UG Uniwersytet Gdański można zapisać się na studia podyplomowe z gedanistyki, na które nabór trwa do 10 października. T.Bołt/archiwum DB
Moda na regionalizm i historię lokalną rozwija się w najlepsze. Uniwersytet Gdański daje możliwość połączenia pasji z wykształceniem. Wystarczy zapisać się na studia podyplomowe z gedanistyki, na które nabór trwa do 10 października.

- Gdańsk to miejsce wyjątkowe - przypomina dr hab. Sławomir Kościelak, kierownik studiów gedanistyki. - Przez stulecia miasto było największe w Rzeczypospolitej i jednocześnie podmiotem nowożytnych stosunków międzynarodowych. Gdańsk kreował ciekawą odrębną kulturę, a jednocześnie był zwornikiem kulturowych kontaktów między wschodem a zachodem Europy. Tu zawsze dużo się działo: swoją rangą i położeniem miasto przyciągało ciekawe i ważkie dla świata wydarzenia. Jest więc o czym mówić, a wykładowcy z różnych ośrodków badawczych - fachowcy różnych dziedzin, od historii po muzykę, od architektury po literaturę i stosunki morskie - gwarantują wysoki poziom tych wykładów.

Gedanistyka to studia dwusemestralne, przewidziane są dla posiadaczy dyplomów najrozmaitszych kierunków, I i II stopnia (licencjackich i magisterskich). Zajęcia odbywają się w soboty. Program obejmuje 240 godzin lekcyjnych. Do wyboru są trzy bloki tematyczne: chronologiczny (obejmujący dzieje Gdańska od wczesnego średniowiecza po historię Trójmiasta w okresie PRL), problemowy (dotyczący kultury i dziedzictwa, gdzie omawiane będą zagadnienia związane m.in. z archeologią, religią, socjotopografią, sztuką i morskim dziedzictwem Trójmiasta) oraz regionalny (poświęcony m.in. dziejom wybranych dzielnic Gdańska, historii Sopotu i Gdyni).

Na gedanistyce przewidziano miejsce dla maksymalnie 50 osób. Nabór jest prowadzony do wyczerpania limitu, przy czym liczy się kolejność zgłoszeń. Minimum niezbędne do uruchomienia studiów to 22 osoby. Przewidywany termin pierwszych zajęć to 18 października.

Obsługa administracyjna: Lidia Muszyńska. Kontakt tel. pod nr. 58 523 20 23, mail: [email protected].

ZOBACZ NASZ SERWIS SPECJALNY

WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 NA POMORZU

Kandydaci, komitety wyborcze, zasady głosowania, okręgi wyborcze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki