Order Życzliwości za pomoc powodzianom dla małżeństwa z...

  Order Życzliwości za pomoc powodzianom dla małżeństwa z Władysławowa

  Krzysztof Miśdzioł, Roman Kościelniak

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Mali powodzianie z Jelcza-Laskowic nagrodzili państwa Gollów za pomoc i wakacje u nich

  Mali powodzianie z Jelcza-Laskowic nagrodzili państwa Gollów za pomoc i wakacje u nich ©Krzysztof Miśdzioł

  Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jelczu-Laskowicach (woj. dolnośląskie) nagrodziły państwa Hannę i Alojzego Gollów z Władysławowa Orderem Życzliwości. To wyraz podziękowania za pomoc, którą nasi Czytelnicy okazali małym powodzianom, goszcząc podczas wakacji bezpłatnie w swoim domu dwudziestoosobową grupę uczniów.
  Mali powodzianie z Jelcza-Laskowic nagrodzili państwa Gollów za pomoc i wakacje u nich

  Mali powodzianie z Jelcza-Laskowic nagrodzili państwa Gollów za pomoc i wakacje u nich ©Krzysztof Miśdzioł


  - O wyróżnieniu dowiedzieliśmy się, gdy otrzymaliśmy przesyłkę pocztą - mówi Hanna Golla. - Zaczęłam czytać list ze szkoły i się popłakałam...

  Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bolesława Prusa przyznają Order Życzliwości raz w roku. To ich najważniejsze wyróżnienie. Tym razem nie było podobno wątpliwości, komu go przyznać. Powędrował on do rodziny we Władysławowie, u której uczniowie z najbardziej dotkniętych przez powódź terenów Jelcza-Laskowic mogli odpocząć i zapomnieć o strasznych przeżyciach.


  Przypomnijmy, że dzięki wielu Czytelnikom "Dziennika Bałtyckiego" udało się zorganizować wakacje dla małych powodzian właśnie z dotkniętego katastrofą regionu Dolnego Śląska. Nie tylko chodziło o ugoszczenie dzieci, ale i o pomoc materialną. We wrześniu wraz z Hanną i Alojzym Gollami pojechaliśmy do Jelcza-Laskowic przekazać uczniom tamtejszej podstawówki zebrane dary.

  - Często myślę o dzieciach z Dolnego Śląska, bardzo się z nimi zżyłam podczas tych wakacji - przyznaje mieszkanka Władysławowa. - Teraz zamierzam napisać do nich list i najserdeczniej jak potrafię podziękować za ten zaszczyt, który spotkał mnie i męża.

  Nasza Czytelniczka przyznaje, że wciąż jednak z niepokojem spogląda w telewizji na relacje o wzbierających rzekach i na prognozy pogody.
  - Patrzę na mapę tam, gdzie leży gmina Jelcz-Laskowice, i mam nadzieję, że "naszym" dzieciom nic złego się nie przytrafi - mówi Hanna Golla, która na wiosnę znowu chce odwiedzić swych małych przyjaciół.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama