Ostatni test siatkarzy Lotosu Trefla Gdańsk. W składzie jest...

  Ostatni test siatkarzy Lotosu Trefla Gdańsk. W składzie jest już Mateusz Mika

  Patryk Kurkowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk w sobotę i niedzielę zagrają w memoriale Arkadiusza Gołasia. Do drużyny dołączył mistrz świata, Mateusz Mika.
  Ostatni test siatkarzy Lotosu Trefla Gdańsk. W składzie jest już Mateusz Mika
  Za tydzień rozpocznie się nowy sezon PlusLigi. Udział w memoriale to teoretycznie już ostatnia szansa na znalezienie niedociągnięć. Tyle że trener Andrea Anastasi dopiero od soboty ma do dyspozycji mistrza świata Mateusza Mikę i brązowego medalistę mundialu Sebastiana Schwarza.

  Dlatego w przypadku Lotosu Trefla nieco inaczej trzeba spojrzeć na memoriał w Murowanej Goślinie. To ostatni test, ale jego wynik będzie niewiele znaczył. Kilka dni później, już w meczu o stawkę, nasi siatkarze mogą się przecież zaprezentować zupełnie inaczej.

  Wspomniany wcześniej duet nie trenował co prawda z żółto-czarnymi, ale przeszedł normalny cykl przygotowań ze swoimi reprezentacjami, a następnie rywalizował w mistrzostwach. Obaj pracowali już zatem na wysokich obrotach, lecz mają za sobą wyczerpujący turniej. Nie wiadomo jak mundial wpłynie na ich dyspozycję w październikowych meczach w PlusLidze.

  Obawy dotyczą zwłaszcza Miki, który był w świetnej formie. Wobec niego z pewnością są duże oczekiwania od pierwszego spotkania. Zresztą już jest kreowany gwiazdę nie tylko drużyny, ale PlusLigi. Tymczasem trzeba zachować zimną głowę i mieć na uwadze, że być może będzie potrzebował trochę czasu na odzyskanie świeżości i - co równie istotne - zgranie z zespołem.
  W Murowanej Goślinie, gdzie w tym roku odbywa się memoriał Gołasia, Lotos Trefl rozegra tylko dwa spotkania. Podopieczni Anastasiego w sobotę zmierzą się z AZS-em Częstochowa. W zależności od wyniku tego spotkania w niedzielę zagrają o trzecie lub o pierwsze miejsce.

  W drugim spotkaniu Transfer Bydgoszcz (przed rokiem zajął trzecie miejsce w memoriale), z Jakubem Jaroszem w składzie, sprawdzi formę beniaminka PlusLigi, czyli Cuprumu Lubin.

  Co warto podkreślić, gościem specjalnym zawodów będzie utytułowany Brazylijczyk Giba.

  - Dla nas to wielki zaszczyt, że będziemy podejmować nie tylko znanego sportowca, ale i wielkiego człowieka - powiedział Tomasz Łęcki, burmistrz Murowanej Gośliny.

  Program memoriału Arkadiusza Gołasia

  Sobota:Transfer Bydgoszcz - Cuprum Lubin godz. 14, Lotos Trefl Gdańsk - AZS Częstochowa godz. 17
  Niedziela: mecz o 3. miejsce godz. 13, finał godz. 16.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   Poznaj Gdańsk - zagraj! [GRA MEMO]

   Poznaj Gdańsk - zagraj! [GRA MEMO]

   Konkurs „Gmina na 6” [wizytówki gmin]

   Konkurs „Gmina na 6” [wizytówki gmin]

   Nowoczesna bankowość jest mobilna

   Nowoczesna bankowość jest mobilna

   Letnie inwestycje drogowe na Pomorzu. Gdzie utrudnienia w ruchu?

   Letnie inwestycje drogowe na Pomorzu. Gdzie utrudnienia w ruchu?