Krwiak mózgu przyczyną śmierci mężczyzny znalezionego pod...

  Krwiak mózgu przyczyną śmierci mężczyzny znalezionego pod Laskowicami

  Łukasz Kłos

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Postępujący krwiak mózgu był najprawdopodobniej przyczyną śmierci Romana Rulki - mężczyzny znalezionego w śniegu opodal Laskowic (gm. Prabuty). Tak wynika z przeprowadzonej wczoraj sekcji zwłok.


  - Opinia biegłego zostanie dołączona do materiału dowodowego, który pozwoli nam określić, czy pomoc medyczna w szpitalu spółki "Zdrowie" w Kwidzynie została udzielona prawidłowo - mówi Mirosław Andryskowski, szef kwidzyńskiej Prokuratury Rejonowej.

  Tymczasem wyniki sekcji zapowiadają się przełomowo na tle badań przeprowadzonych feralną nocą w kwidzyńskim szpitalu. Dyrektor medyczny placówki, dr Grzegorz Kurowski, poinformował, że badanie rentgenologiczne głowy nie wykazało żadnych zmian.
  Twierdzi, że stan ogólny pacjenta był na tyle dobry, że bez obaw mógł zostać wypisany ze szpitala. Stałoby się tak, gdyby, jak twierdzi Kurowski, Rulka nie wyprosił u dyżurującego lekarza zlecenia na transport karetką.

  Rodzina zmarłego ma żal do kwidzyńskiej służby zdrowia. Dziwi się, że kierowca ambulansu nie dowiózł go do domu, tylko wysadził go kilkaset metrów wcześniej. Ratownik natomiast twierdzi, że pacjent stanowczo zażądał, by otworzyć drzwi karetki, więc nie mógł wieźć go dalej pod przymusem.

  Mężczyzna został odnaleziony nad ranem. Zmarł na oczach kuzyna, który odszukał go na poboczu drogi, 200 metrów od domu. By wyjaśnić przyczynę śmierci mieszkańca Laskowic, śledczy z prokuratury w Kwidzynie postanowili o ekshumacji i sekcji zwłok. Badanie przeprowadzono mimo protestów rodziny. Wkrótce ciało Romana Rulki zostanie powtórnie złożone do grobu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama