Most w Tczewie. Baner od 3 tygodni wisi nielegalnie?

  Most w Tczewie. Baner od 3 tygodni wisi nielegalnie?

  Przemysław Zieliński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Spacerujący bulwarem nad Wisłą widzą to hasło już od 3 tygodni

  Spacerujący bulwarem nad Wisłą widzą to hasło już od 3 tygodni ©p. zieliński

  Spacerujący bulwarem nad Wisłą od 3 tygodni widzą na moście w Tczewie baner Społecznego Komitetu Odbudowy Mostu z hasłem "Chcę wyglądać jak dawniej". Zdaniem zarządcy zabytkowego obiektu, umieszczono go bez zgody.
  Spacerujący bulwarem nad Wisłą widzą to hasło już od 3 tygodni

  Spacerujący bulwarem nad Wisłą widzą to hasło już od 3 tygodni ©p. zieliński

  To kolejna odsłona walki o kształt przebudowy mostutczewskiego. Władze powiatu, które przygotowują się do ogłoszenia ostatecznego przetargu na pierwszy etap modernizacji obiektu, postanowiły połączyć koncepcję oryginalną z elementami nowoczesnymi.

  - Realizacja pierwszego etapu prac to milowy krok dla zabytku - wyjaśniał nam niedawno Mariusz Wiórek, wicestarosta powiatu tczewskiego. - Na razie skupiamy się na części zabytkowej. Jeśli rozstrzygniemy przetarg we wrześniu i nie będzie odwołań czy zaskarżeń, to prace ruszą jeszcze w tym roku.

  Taka forma nie podoba się Społecznemu Komitetowi Odbudowy Mostu, który chce, aby zabytek po przeprowadzonych pracach wyglądał tak, jak w połowie XIX w., gdy oddano go do użytku. W ubiegłym roku, tylko w ciągu jednego dnia, komitet zebrał 4 tys. głosów mieszkańców Tczewa i powiatu pod petycją w tej sprawie. Wizerunek przedstawiający most w latach świetności widnieje na banerze z hasłem "Chcę wyglądać jak dawniej", który od trzech tygodni wisi na jednym z przęseł.

  - Tak jak przed rokiem, kiedy baner powiesiliśmy po raz pierwszy, wybraliśmy datę jego montażu tuż przed 1 września, ponieważ wówczas do Tczewa przyjeżdża wielu oficjeli na uroczystości związane z rocznicą wybuchu II wojny światowej - tłumaczy Łukasz Brządkowski, członek SKOM. - Chcemy, aby nasz apel o odbudowę mostu w wersji historycznej dotarł do jak największej liczby decydentów.

  Tymczasem Powiatowy Zarząd Dróg, który zajmuje się utrzymaniem mostu, stoi na stanowisku, że baner zawisł bez ich zgody - i ostrzega, że zdejmie reklamę.
  Więcej na ten temat przeczytasz w poniedziałkowym, papierowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego" albo w e-wydaniu gazety

  p.zielinski@prasa.gda.pl


  ZOBACZ NASZ SERWIS SPECJALNY

  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 NA POMORZU

  Kandydaci, komitety wyborcze, zasady głosowania, okręgi wyborcze


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   NIELAGALNY BANER CZYN KARALNY

   czytelnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Do ukarania SKOM DAWNY TCZEW RIOT to jest niedopuszczalne smowola i populistyczna propaganda. Wybrana wersja jest superowa a historycznej brak .Autor tekstu przesadza i sam chyba nie rozumie .Prawo...rozwiń całość

   Do ukarania SKOM DAWNY TCZEW RIOT to jest niedopuszczalne smowola i populistyczna propaganda. Wybrana wersja jest superowa a historycznej brak .Autor tekstu przesadza i sam chyba nie rozumie .Prawo i kultura a nie krzyk i czyny karalne. Koszty zdejmowania niech pokryje SKOM i ten dziwak-musi.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama