I liga. Arka Gdynia - Chojniczanka 1:1 [ZDJĘCIA]

RR
Arkowcy stracili dwa punkty w meczu z Chojniczanką
Arkowcy stracili dwa punkty w meczu z Chojniczanką T.Bołt
Pierwsze w tym sezonie derby Pomorza zakończyły się podziałem punktów. Arka zremisowała w Gdyni z Chojniczanką 1:1. Przyjezdni gola na wagę "oczka" zdobyli jednak dopiero w 89 minucie!

Na stadionie miejskim w Gdyni w sobotę była walka, dużo kartek żółtych i jedna czerwona, były także bramki. Prowadzenie dla Arki dał już w 13. minucie Michał Szubert. Chojniczanka nie wyjechała jednak znad morza z niczym. Gola dającego remis zdobył w 89. minucie Piotr Kieruzel. Obrońca "Chojny" popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego.

Do tego meczu drużyna Arki przystępowała ze świadomością tego, że musi zagrać dla trenera Dariusza Dźwigały. Otrzymał on bowiem ultimatum od zarządu klubu. Wygrana pozwalała mu pracować nadal, przegrana kończyła okres pracy w Gdyni. Na ten moment nie wiadomo, czy remis w tak dramatycznych okolicznościach pozwoli Dźwigale zachować posadę.

- Chciałbym podziękować i powiedzieć, że jestem dumny ze swoich piłkarzy, bo dali z siebie dziś bardzo dużo - przyznał po meczu Dźwigała. - Szkoda, że najważniejszą osobą na boisku był sędzia. Tak drobiazgowego sędziego dawno nie widziałem. Gwizdał wokół naszego pola karnego niemal wszystko. Po jednym z takich fauli straciliśmy bramkę. Wyrzucił nam też zawodnika, który nie faulował. W tej sytuacji przewinił Łukasiewicz, a nie Nalepa.