POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Wybory samorządowe 2014. Przemysław Wipler poparł kandydata...

  Wybory samorządowe 2014. Przemysław Wipler poparł kandydata KNP na prezydenta Gdańska

  (wie)

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Przemysław Wipler popiera Zbigniewa Wysockiego, kandydata KNP na prezydenta Gdańska

  Przemysław Wipler popiera Zbigniewa Wysockiego, kandydata KNP na prezydenta Gdańska ©Jacek Wierciński

  Poseł Przemysław Wipler poparł Zbigniewa Wysockiego, kandydata na prezydenta Gdańska z Kongresu Nowej Prawicy. Wysocki proponuje m.in. likwidację rady dzielnic. Mniej biurokracji, mniej długów, mniej wydatków na urzędników, więcej pieniędzy trafiających bezpośrednio na potrzeby mieszkańców - to główne hasła tego kandydata.
  Przemysław Wipler popiera Zbigniewa Wysockiego, kandydata KNP na prezydenta Gdańska

  Przemysław Wipler popiera Zbigniewa Wysockiego, kandydata KNP na prezydenta Gdańska ©Jacek Wierciński

  Wysocki przekonuje, że obecny prezydent zadłużył miasto i zatrudnia za dużo urzędników. Chce też zaciskać pasa i by zlikwidować rady dzielnic, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczyć na budżet obywatelski.

  - Mamy 28 rad dzielnic. Wybierane są w kosztownych, powszechnych wyborach. Mają zarządy, które nie zarządzają tak na prawdę nawet kawałkiem chodnika, ale mają diety i swoje biura. Nie mają praktycznie żadnych kompetencji.
  Stanowią iluzoryczne ciało do konsultacji społecznych. w których mogą zasiadać członkowie partii, sympatycy partii i dlatego uważam, że należy je zlikwidować. Zamiast tego przeznaczyć pieniądze na budżet obywatelski. Docelowo budżet obywatelski powinien rosnąć z roku na rok tak, aby pokrywać większość wydatków dzielnicowych - zaznaczył Zbigniew Wysocki. - Nie potrzebujemy polityków, żeby postawić piaskownicę czy siłownię pod chmurką - dodał.

  Poseł Przemysław Wipler podkreślał, że program KNP na poziomie lokalnym jest podobny jak na szczeblu centralnym. - Mniej biurokracji, mniej długów, mniej wydatków na urzędników, więcej pieniędzy trafiających bezpośrednio na potrzeby mieszkańców, na potrzeby obywateli w tym przypadku dla mieszkańców Gdańska - wymieniał.

  Wipler zapowiedział, że napisze interpelację, w której domagał się będzie podania przez prezydenta Gdańska informacji na temat liczby pracowników zatrudnianych w Urzędzie Miejskim i podlegających mu spółkach.

  Porównał również herb z kwiatów umieszczony przez magistrat w centrum miasta do warszawskiej tęczy z Placu Zbawiciela. - Gdy się dowiedziałem, że ta instalacja kosztowała 40 tysięcy złotych, że jakiś artysta kwiatowy takie pieniądze wyjął z budżetu miasta, to sobie pomyślałem na prawdę ta warszawska tęcza poliestrowa to chyba jedyna porównywalna instalacja z tymi gdańskimi lwami - powiedział.

  Czytaj więcej na ten temat w serwisie gdansk.naszemiasto.pl


  ZOBACZ NASZ SERWIS SPECJALNY

  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 NA POMORZU

  Kandydaci, komitety wyborcze, zasady głosowania, okręgi wyborcze

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wipler

   mic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Nie wiem czemu macie pretensje do Wiplera że sie upił jak mu sie dziecko urodziło.Ja rozumiem jakby potem nie wiem jechał po pijaku samochodem ale on nic takiego nie robił. Szarpał sie z Policją...rozwiń całość

   Nie wiem czemu macie pretensje do Wiplera że sie upił jak mu sie dziecko urodziło.Ja rozumiem jakby potem nie wiem jechał po pijaku samochodem ale on nic takiego nie robił. Szarpał sie z Policją ale zrzekł sie imunitetu więc nie widze powodu żeby sie z niego naśmiewać.Ludzie nie takie rzeczy robią po pijaku.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Oryginal na miare Parasolnika

   Baribal (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 13

   Wipler- podoba mi sie ten facet. Wszystkie opoje to fajne chlopaki a jak trzeba to nie peka i mundurowych sponiewiera. Nie krzyczy przy tym, ze Niemcy bija Polakow za kapelusze tylko przyjmuje...rozwiń całość

   Wipler- podoba mi sie ten facet. Wszystkie opoje to fajne chlopaki a jak trzeba to nie peka i mundurowych sponiewiera. Nie krzyczy przy tym, ze Niemcy bija Polakow za kapelusze tylko przyjmuje ciosy po tuskowemu:- na cherlawa klate.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kim jest Wipler?

   AnnA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 22

   Jak pijak popar Wysockiego to ja mu gratuluję, już wygrał.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama