Kościerzyna: Zgłoś swoje uwagi na temat urzędu

  Kościerzyna: Zgłoś swoje uwagi na temat urzędu

  Maciej Wajer

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Władze powiatu chcą usprawnić funkcjonowanie starostwa i placówek, które mu podlegają. W tym celu - po raz pierwszy w 12-letniej historii samorządu - urzędnicy stworzyli specjalną, internetową ankietę, w której każdy mieszkaniec powiatu kościerskiego może wypowiedzieć się na temat tego, co trzeba zmienić w działalności publicznych urzędów.
  - Chcemy poznać opinie naszych mieszkańców na temat funkcjonowania tych wszystkich jednostek, które podlegają powiatowi - mówi Piotr Lizakowski, starosta kościerski. - To ludzie przecież na co dzień korzystają z naszych urzędów. Oni wiedzą najlepiej, co należałoby usprawnić i ulepszyć. Naszym głównym zadaniem jest pomoc w załatwianiu różnego rodzaju spraw, z którymi przychodzą ludzie. Trzeba też pamiętać, że każda placówka powinna być dostosowana do potrzeb petentów. Dlatego każdy sensowny i rozsądny głos będzie brany pod uwagę.

  Inicjatywa urzędu spodobała się mieszkańcom powiatu.
  - Bardzo dobrze, że wreszcie zostanie wzięty pod uwagę głos zwykłych ludzi - mówi Robert Breska, mieszkaniec gm. Kościerzyna. - Mam nadzieję, że urzędnicy podejdą do tych uwag serio.

  Mieszkańcy mogą dzielić się swoimi uwagami między innymi na temat działalności takich placówek jak Starostwo Powiatowe, Powiatowy Urząd Pracy, Dom Wczasów Dziecięcych w Wygoninie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, a także szkół . Aby to zrobić, wystarczy wejść na stronę internetową www.powiatkoscierski.pl. Swoje opinie będzie można zamieszczać przez najbliższe trzy tygodnie. Jak podkreśla starosta Piotr Lizakowski, z wszystkimi nadesłanymi uwagami zapozna się osobiście.

  - Postaramy się jak najdokładniej zapoznać się ze wszystkimi opiniami - zapewnia Piotr Lizakowski. - Jeżeli autorzy zdecydują się na podanie swych adresów e-mailowych, to również odpowiemy im i przekażemy informację o tym, w jaki sposób uwzględnimy ich opinie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama