FIVB Mistrzostwa Świata 2014 w Katowicach: Niemcy Iran 3:0 w Spodku [ZDJĘCIA]

Leszek Jaźwiecki
FIVB Mistrzostwa Świata 2014 w Katowicach: Niemcy Iran w Spodku
FIVB Mistrzostwa Świata 2014 w Katowicach: Niemcy Iran w Spodku Arkadiusz Ławrywianiec
W drugim meczu trzeciej fazy mistrzostw świata siatkarzy rozgrywanych w Spodku Niemcy wygrali z Iranem 3:0 i nadal liczą się w grze o medal.

ZOBACZ KONIECZNIE:
GDZIE ZOBACZYĆ MISTRZOSTWA ŚWIATA W SIATKÓWCE? ZOBACZ TUTAJ

Tak jak Francuzi, siatkarze Iranu w Spodku zagrali podczas tych mistrzostw po raz pierwszy. Dzień wcześniej oglądali halę w trybun, przy okazji meczu Niemców z Francuzami. Kiedy wczoraj wyszli na rozgrzewkę byli lekko spięci. Szybko jednak oswoili się z boiskiem, światłem i otoczeniem. Trener Slobodan Kovac nie musiał im mówić po co wyszli na parkiet.

Iran to jedna z niespodzianek mundialu. Kiedy trafili do grupy śmierci, wielu skazywało podopiecznych Kovaca na pożarcie. Ci jednak się nie zrazili i już na początek ograli Włochów oraz #triumfatorów Ligi Światowej USA. Wyszli z grupy z drugiego miejsca, a potem awansowali do najlepszej szóstki mistrzostw. Czy są już światową potęgą?

- Mieliśmy trudną grupę, graliśmy ze światową czołówka, ale jesteśmy dobrze przygotowani pokazaliśmy, że potrafimy wygrywać - powtarza Kovac.

Dla Niemców było to spotkanie ostatniej szansy. Po porażce z Francją kolejne niepowodzenie ekipy Vitala Heynena eliminowało ją z turnieju. Niemcy w Katowicach grali od początku mistrzostw i jak zapowiadali, chcieli zostać u nas do końca turnieju.

W pierwszym secie nasi zachodni sąsiedzi dosłownie wgnietli rywali w parkiet . Dobrze grali nie tylko w obronie, lepiej od Irańczyków spisywali się także w ataku, a w porównaniu z meczem z Francja poprawili przyjęcie.
W przerwie trener Kovac nie pozostawił suchej nitki na swoich zawodnikach. Głośno wylał pretensje i uwagi jakie miał po przegranym pierwszym secie. Irańczycy wspierani przez sporą grupę swoich kibiców dalej jednak nie mogli powstrzymać ataków niemieckiej drużyny. Owszem, potrafili zerwać się, przeprowadzić kilka akcji, ale to było za mało na dobrze grający zespół Heynena.

Po dwóch setach obowiązuje na mistrzostwach 10 minutowa przerwa. Niemcy zniknęli w szatni, Kovac zatrzymał swoich zawodników na parkiecie. Najpierw wygłosił im krótki wykład, a potem kazał odbijać piłki. To jednak nie pomogło, bo po #wznowieniu gry znowu stroną przeważającą byli Niemcy.

W połowie trzeciego seta wydawało się, że Irańczycy wreszcie znależli sposób na Gyorgy Grozera i spółkę. Prowadzili 12:8, ale wtedy sprawę w swoje ręce wziął były zawodnik Resovii. Dzięki znakomitej zagrywce Grozera Niemcy nie tylko odrobili straty, ale wyszli na prowadzenie 17 :12! Po takim ciosie drużyna Iranu już się nie podniosła.

Pokonując Iran zespół Niemiec przedłużył swoją szansę na awans do następnej rundy. Francja, by znaleźć się w półfinale, musi wygrać jednego seta w dzisiejszym meczu z Iranem.

MŚ w siatkówce 2014: Najpiękniejsze kibicki mistrzostw! [ZDJĘCIA]

Mistrzostwa Świata w siatkówce - sprawdź program tv specjalnych kanałów Polsatu:
Polsat Volleyball 1, Polsat Volleyball 2, Polsat Volleyball 3, Polsat Volleyball 4