Podejrzany o zabójstwo wraca do Słupska

  Podejrzany o zabójstwo wraca do Słupska

  Robert Gębuś

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Podejrzany o zabójstwo wraca do Słupska
  Zatrzymany w Szwajcarii Józef Bogdan W., podejrzany o zabójstwo dwóch osób, zostanie przewieziony z Zurychu do Polski. Szwajcaria nie należy do krajów Unii Europejskiej, w związku z tym mężczyzna miał spędzić w szwajcarskim areszcie 40 dni, do czasu dopełnienia formalności związanych z ekstradycją.
  Podejrzany o zabójstwo wraca do Słupska
  Jednak podejrzany zgodził się na transport z pominięciem procedury ekstradycyjnej.
  - Wszystko, za zgodą podejrzanego, odbyło się bez udziału sądu szwajcarskiego - mówi Jacek Korycki, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku. - Po przewiezieniu mężczyzna zostanie tymczasowo aresztowany.

  Prokuratura do kwietnia planuje zakończenie śledztwa. Przypomnijmy, że Józef Bogdan W. został zatrzymany w szwajcarskim mieście Winterhur, podczas gdy jechał pijany rowerem.
  Mężczyzna wdał się w awanturę ze stróżami prawa i trafił do miejscowego aresztu. Dopiero później, dzięki informacjom uzyskanym z internetu, okazało się, że słupszczanin poszukiwany jest listem gończym za zabójstwo swojego ojczyma i jego brata.

  Do zbrodni doszło we wrześniu ubiegłego roku, przy ulicy Na Wzgórzu w Słupsku. Zmasakrowane zwłoki dwóch braci, 59 -letniego Krzysztofa i jego o rok starszego brata, Zdzisława R., znaleziono w drewutni, za domem. Mężczyźni nie byli konfliktowi, utrzymywali się z handlu złomem. Ofiary miały połamane szczęki, nosy, spętane ręce. Policja, w związku z zabójstwem, zatrzymała Piotra R., syna jednej z ofiar, oraz Teresę G., znajomą ofiar, która jest podejrzana o zacieranie śladów zbrodni. Motywem miał być drobny dług, 130 złotych i papierosy. Oboje nie przyznają się do zarzutów. Piotr R. wskazywał jako głównego sprawcę zabójstwa swojego przyrodniego brata, Józefa Bogdana W. - Piotr R. przyznał tylko, że stuknął wujka ze dwa razy, a resztę zrobił jego brat - mówił po zatrzymaniu Piotra R. Jacek Korycki z Prokuratury Okręgowej w Słupsku.

  Józef Bogdan W. po zbrodni zniknął. Prokuratura wydała za nim list gończy. Został zatrzymany dopiero w Szwajcarii. - Od kiedy matka wymeldowała go z domu, prowadził włóczęgowski tryb życia. Wcześniej mieszkał we Francji - mówi Katarzyna Radziszewska, siostra Józefa W. - Jestem pewna, że gdyby nie wrócił, do zbrodni by nie doszło.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama