POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  W Gdyni odbył się Wielki Test Języka Angielskiego: Łatwo nie...

  W Gdyni odbył się Wielki Test Języka Angielskiego: Łatwo nie było [ZDJĘCIA, ARKUSZE]

  Ksenia Pisera

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Wielki Test Języka Angielskiego w Gdyni
  1/17
  przejdź do galerii

  Wielki Test Języka Angielskiego w Gdyni ©Przemek Świderski

  Ponad 70 osób wzięło udział w Wielkim Teście Języka Angielskiego w Gdyni. Uczestnicy przyznają, że nie było łatwo. W niedzielę wieczorem arkusze testu znajdziecie na naszej stronie.
  Gdyńska odsłona Wielkiego Testu odbyła się w Wyższej Szkole Bankowej (przy ul. Śląskiej 35/37). Udział wzięło ponad 70 osób, równo o godz. 11 uczestnikom zostały wręczone arkusze egzaminacyjne. Uczestnicy mieli 75 minut na rozwiązanie zadań testowych.

  - Rozmawiałem z uczestnikami po teście. Nastroje były różne, ale większość twierdziła, że łatwo nie było. Ostateczne wyniki poznamy za kilkanaście dni - mówi Michał Kiełpiński, właściciel szkoły językowej Tete-a-Tete oddział Gdynia Wiczlino, organizator Wielkiego Testu w Gdyni. - Egzaminowani dowiedzą się wtedy na jakim poziomie jest ich wiedza oraz umiejętności posługiwania się językiem angielskim.


  To właśnie możliwość sprawdzenia swoich zdolności językowej była głównym celem Wielkiego Testu. Jednak ten egzamin pozwoli organizatorom również na przygotowanie dodatkowej analizy - jaki jest ogólny poziom umiejętności posługiwania się tym językiem obcym przez polaków oraz który region kraju ma największą wiedzę w tym zakresie. Dla przykładu: w ubiegłym roku w Wielkim Teście wzięli udział mieszkańcy 49 miejscowości i okazało się, że ich poziom znajomości języka angielskiego jest średnio zaawansowany.

  -Wyniki testu są coraz wyższe. W 2012 roku uczestnicy osiągnęli poziom B2, a rok wcześniej B1+. Zobaczymy, jak będzie w tym roku - mówi Kiełpiński.

  Arkusze egzaminacyjne będą dostępne w niedzielę wieczorem na naszym serwisie www.dziennikbaltycki.pl


  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wyniki

   morwa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   a , można wiedzieć kto wygrał konkurs na hasło promujące Gdynie

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama