Po wypadku w Wyszecinie służby zapowiadają walkę z pijanymi...

  Po wypadku w Wyszecinie służby zapowiadają walkę z pijanymi kierowcami

  Joanna Kielas

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Po wypadku w Wyszecinie służby zapowiadają walkę z pijanymi kierowcami
  1/4

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  Po śmiertelnym wypadku w Wyszecinie służby zapowiadają ostre działania wobec pijanych kierowców. Zapowiadają: "Zero pobłażania!".
  Po tygodniu od śmiertelnego wypadku w Wyszecinie, w którym zginęła młoda kobieta w siódmym miesiącu ciąży, a podejrzanym o jego spowodowanie jest kierowca, który miał 2 promile alkoholu, mieszkańcy domagają się zdecydowanych działań eliminujących pijanych na drodze.

  - W ciągu tego tygodnia odebrałem dziesiątki telefonów od zwykłych ludzi, którzy zwracali uwagę, że zjawisko pijanych kierowców jest w powiecie nagminne, szczególnie w dni wolne od pracy i w godzinach wieczornych - mówi Dariusz Witek-Pogorzelski, prokurator rejonowy w Wejherowie. - A wczoraj nawet sprzedawczynie na targowisku miejskim w Wejherowie mnie zaczepiły, apelując: "Zróbcie coś, bo po pijaku jeździ u nas wielu". Potrzebna jest głównie szeroka profilaktyka.

  Czytaj także: Walka z pijanymi kierowcami. Nietrzeźwych za kierownicą trzeba tępić [KOMENTARZ]

  Dzwoniący chcieli pozostać anonimowi, ale podawali konkretne dane: kto jeździ, jak często, gdzie.
  - Takie dane mieszkańcy mogą przesłać do nas w ramach akcji "Zamów Patrol Policji": czyli podać markę i kolor pojazdu, nr rejestracyjny oraz dane osoby która kieruje pod wpływem alkoholu - odpowiada st. asp. Anetta Potrykus, rzeczniczka wejherowskiej policji.

  Prokuratura wystąpiła do policji o częstsze działania w porze wieczornej: nie tylko represyjne, ale głównie prewencyjne. Działania kontrolne miały miejsce w zeszłą środę wieczorem. Funkcjonariusze skontrolowali 84 samochody, ukarali mandatami 22 osoby.

  Każdy przypadek pijanego kierowcy będzie dokładnie analizowany przez prokuratora prowadzącego sprawę i jego przełożonego. Śledczy będą żądali od policji w takich przypadkach dokładnych opinii środowiskowych o tym człowieku, ze szczególnym uwzględnieniem sprawy częstego picia alkoholu, by wnioskować do sądu o wyższy wymiar kary.

  Od początku stycznia do dziś Prokuratura Rejonowa w Wejherowie skierowała aż 167 aktów oskarżenia przeciwko pijanym kierowcom.

  Całą treść artykułu można przeczytać w sobotnio-niedzielnym (13-14.09) wydaniu "Dziennika Bałtyckiego" i e-wydaniu gazety na stronie prasa24.pl.

  j.kielas@prasa.gda.pl

  Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pijaństwo

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Po stwierdzeniu że kierowca jest pod "wpływem" zatrzymanie prawa jazdy wraz z samochodem na pół roku i wkrótce na drogach będzie bezpiecznie. To zdało egzamin w kilku krajach na świecie i mają spokój.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   !!

   hff (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   Nie przestana pierdo..c!! Goowno robia i goowno moga tylko wiecznie cos zapowiadaja i sie osmieszaja. Nic nie potrafia i maja nalane na wzzystko. Dodzwonic sie na policje to juz sukces!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   I co z tego?

   miś (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Służby do łapały, ale sąd wypuszczał!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zapobiegać nie karać

   Jas (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   Piją i jeżdzą wszyscy w każdym zawodzie i stanowisku ,kary nie odstraszają jak widać ,czyli trzeba szukać jakiegoś rozwiązania . Państwo ma niezły biznes na pijanych ,dlatego widać ,ze g... ich...rozwiń całość

   Piją i jeżdzą wszyscy w każdym zawodzie i stanowisku ,kary nie odstraszają jak widać ,czyli trzeba szukać jakiegoś rozwiązania . Państwo ma niezły biznes na pijanych ,dlatego widać ,ze g... ich obchodzi jakaś profilaktyka i realne zapobieganie . zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tu chodzi także o policjantów ?

   31węzłowy Burke (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   A po wpisaniu w wyszukiwarkę " Pijany policjant " wyświetlają się dziesiątki stron o pijanych policjantach. A dalej strona : "Daj mandat policji". Czy to chodzi także o patologię policyjną,...rozwiń całość

   A po wpisaniu w wyszukiwarkę " Pijany policjant " wyświetlają się dziesiątki stron o pijanych policjantach. A dalej strona : "Daj mandat policji". Czy to chodzi także o patologię policyjną, prokuratorską sędziowską, adwokacką, posłów, senatorów , ministrów itd. itp. ? Jeśli tak to pełna zgoda. Stowarzyszenie Prawo na Drodze zaproponowało wspólną : " Akcja. Trzeźwy policjant". Ale minister Chuj Dupa dał odpór i akcji nie będzie. Dlaczego, czego się boi ; że akcja się uda ?31zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PIJACY

   dses (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

   Chory skorumpowany kraj. Musiało dojść do tragedii aby odpowiednie służby zaczęły działać . Ta akcja i tak będzie chwilowa jak większość pod rządami PO

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama