Wnikliwe polityczne analizy profesorskie, czyli blondynka z...

  Wnikliwe polityczne analizy profesorskie, czyli blondynka z polskiej prowincji

  Barbara Szczepuła, publicystka

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Zdumiewa, że ktoś taki może być premierem - wzrusza ramionami profesor Krystyna Pawłowicz (PiS), mając oczywiście na myśli Ewę Kopacz (PO). - Kiedy była samodzielna? Nigdy nie była samodzielna. Jeśli zostanie premierem, to będzie rządzić Dwójca Święta. Ona tu, Tusk w Brukseli.
  Wnikliwe polityczne analizy profesorskie, czyli blondynka z polskiej prowincji

  Czytaj także

   Komentarze (13)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Barbara Szczepula ma delikatny umysl

   i cialo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

   a wy kundle co

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bacha może spać spokojnie.

   Rumcajs (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   "Po ujawnieniu roli Tuska w kodowaniu MŚ w siatkówce rzecznik rządu ostro atakuje media"

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dzekujemy pani basiu

   synopsis (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 5

   majstersztyk

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   intelektualistka - blondynka

   Piotr (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 6

   Malbork, 15 września 2014 r.

   Dziennik Bałtycki; www.dziennikbaltycki.pl
   Red. Barbara Szczepuła; b.szczepula@prasa.gda.pl

   Dzień dobry Szanowna Redakcjo Dziennika Bałtyckiego !
   Dzień dobry Pani...rozwiń całość

   Malbork, 15 września 2014 r.

   Dziennik Bałtycki; www.dziennikbaltycki.pl
   Red. Barbara Szczepuła; b.szczepula@prasa.gda.pl

   Dzień dobry Szanowna Redakcjo Dziennika Bałtyckiego !
   Dzień dobry Pani Redaktor B. Szczepuła,
   Dzień dobry Urocza Pani Basieńko,

   Człek poczciwy czyta różne gazety, w różnym czasie, w różnych miejscach. Przed kilkunastoma tygodniami siedząc na sedesie wpadł mi do ręki Dziennik Bałtycki Nr 82 (20499) z 6 kwietnia 2012 (!) a w nim na stronie 2. notatka waszej uroczej felietonistki Barbary Szczepuły – „Kto wyzwolił Gdańsk ?” – zaopatrzona w fotkę tejże niezwykłej intelektualistki-polityka o aparycji pani wicepremierowej „taki klimat” (Pani Basiu, na zmarszczki koniecznie polecam krem Czarna Oliwka – f-my Bielenda, a na dłonie Dove-silky, doskonałe !).
   Oczywiście sam tytuł już sugerował, że będzie to felietonik małego dziennikarskiego kundelka, a właściwie małej sikającej dziennikarki. I tak też było.
   Nie wdając się w szczegóły nasza urocza (choć cokolwiek nadgryziona zębem czasu) publicystka-intelektualistka ogłosiła wszem i wobec z emfazą, że to nieprawdopodobne, żeby Gdańsk i Polskę wyzwolili Rosjanie i Armia Czerwona, to jest po prostu nieprawda i kłamstwo ! Tak ona twierdzi ! - I basta ! Przy czym na poparcie swego historycznego i ponadczasowego twierdzenia powołała się na autorytet moralny niejakiego pisarza węgierskiego (tak, tak, właśnie z tych Węgrów, którzy najechali na Związek Radziecki i pomagali panu Adolfowi w wywózce 500 tysięcy Żydów do Auschwitz na zagazowanie), przytaczając jego (pisarza) retoryczne pytanie: czyż mogli przynieść wolność ci (znaczy się Rosjanie), którzy sami jej nie posiadali ? Otóż odpowiedź jest jasna jak cholera – nie mogli ! Więc któż nas wyzwolił ?
   I tu błysnęła przenikliwą inteligencją i niepospolitą wiedzą nasza urocza blondynka pani Basieńka !
   Otóż jej zdaniem Gdańsk i Polskę wyzwoliła Solidarność, Jan Paweł II i aktor R.Reagan. Któż to wie, może ta urocza kobitka miała rzeczywiście rację. Przecież Solidarność wyzwoliła klasę robotniczą z miejsc pracy i odpowiedzialności za państwo; Jan Paweł II wyzwolił ludzi z odpowiedzialności za życie sugerując boską interwencję poprzez cuda za Jego przyczyną; natomiast aktor-oszołom R.Reagan wyzwolił nas z możliwości zamienienia się w popiół i dym podczas jego nuklearnych zabawek w wojny gwiezdne, ponieważ piekielny staruszek szybko umarł.
   A tak na marginesie, czy nasza pani Basieńka wie, że temuż Reaganowi (znaczy się pomnikowi ze spiżu) stojącemu w parku na Oliwskim Przymorzu wdzięczni polscy patrioci odcięli w nocy piłą tarczową rękę ze spiżu, tę właśnie rękę, która miała nacisnąć na czerwony przycisk i spalić Gdańsk, Polskę i Związek Radziecki w piekielnym ogniu nuklearnego błysku? Tak, tak… odcięli na złom ;) Fajne chłopaki. Co, nie ?

   Ukłony Pani Basieńko !
   Prosimy o kontynuację inteligencji !

   Piotr Ż.

   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Re Piotr Piotrowicz Żopow

   AJB (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

   Abstrahując od formy i klasy komsomolca typu Pawlika Morozowa (nigdy nie myślałem że będę bronił Pani Redaktor Sz., ale awersja do czerwonoskórwych pająków, zwłaszcza z Malborka, jest u mnie...rozwiń całość

   Abstrahując od formy i klasy komsomolca typu Pawlika Morozowa (nigdy nie myślałem że będę bronił Pani Redaktor Sz., ale awersja do czerwonoskórwych pająków, zwłaszcza z Malborka, jest u mnie silniejsza) to jedyną odpowiedzią na takie komusze wywody wiekowego "utrwalacza", rodem z Notatnika Propagitki mogą być słowa jego mentora, tow. Millera, tzn. cytat z Tuwima, który tenże czerwony ćwierćinteligent po WUML wyguglał był kiedyś i wygłosił był z trybuny Rady Komisarzy Ludowych, cy cuś:"Na pewnego endeka":

   "Próżnoś repliki się spodziewał

   Nie dam ci prztyczka ani klapsa

   Nie powiem nawet pies cię je*ał

   Bo to mezalians byłby dla psa"

   Ukłony dla genseka, prosimy o kolejny taki wytrysk intelektualny, towarzyszu Żopow, tylko, biorąc pod uwagę wiek oraz miejsce tworzenia, uważajcie na hemoroidy, bo te żylaki na mózgu to już wam towarzysze z LSD darują!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @a-b

   WANIA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   Gdzie jest twój kapelan z Oliwy? Św. Antoni czy "SWOŁOĆ, PSIA JUCHA ".
   Czto ty malczyk z gruzownika?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   re Jaś

   AJB (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Jasiu, znów cię z Kocborowa wypuścili? A tu regres? Ksywę zmieniłeś, ale modus operandi ten sam, szybkiego powrotu do zdrowia. Albo do pokoju bez klamek dla Napoleonów! ;)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Basia

   Butrykiewicz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   Zzzznowu o Transwestytach w dwóch postaciach?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bojkotowac operatora Kopaczki

   cep (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

   babski tandem


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @cep

   wasia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Cep mam. Koparkę 'Białoruś" mam. Lulku toże.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Królowa botoksu.

   Rumcajs (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

   Bacha ty ryże "dziewczę"- pójdź ja cię uczyć każę. Nie wywijaj specjalistką od umarlaków , bo ona tylko saperką potrafi "operować" - na metr głęboko. Jej dokonania , to zharatana Służba Zdrowia .

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wnikliwe polityczne analizy.....

   szakal (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

   naszej niedocenianej Basi wyrazie wskazują na targające ją fobie i anty pisowską alergię.Tropi niby Sherlock Holmes wszelkie wypowiedzi, gesty, mimikę przedstawicieli konkurencyjnej do sprawowania...rozwiń całość

   naszej niedocenianej Basi wyrazie wskazują na targające ją fobie i anty pisowską alergię.Tropi niby Sherlock Holmes wszelkie wypowiedzi, gesty, mimikę przedstawicieli konkurencyjnej do sprawowania władzy partii by następnie dokonać "wnikliwej analizy" zagrożeń stąd wynikających dla swej jedynej, nieskazitelnej formacji. Zapomina w swym zacietrzewieniu o innych ugrupowaniach które również "pędzą" w wyścigu szczurów do koryta.
   Pomija całkowicie bezprecedensowe rozwiązanie w procesie p-ko Kurii wytoczonym przez molestowanego seksualnie, a zastosowane pod rządami jej formacji i sprowadzające się do przesłuchiwania hierarchów na odległość z wykorzystaniem telebimu. Przecież to rewolucyjne osiągnięcie które pozwala świadkom, zamiast dojeżdżać z odległych miejscowości, składać zeznania w swym macierzystym Sądzie bez tracenia czasu na dojazdy.
   Basiu, zamiast szukać i tropić zagrożeń dla swej jedynie słusznej partii dostrzegaj i popularyzuj pozytywne rozwiązania które pod rządami tej formacji są wprowadzane z korzyścią dla świadków.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PRYMITYW

   jan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

   Nie komentujemy wypocin tego cynicznego prymitywa .

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama