Jowita Twardowska z rady nadzorczej Lechii Gdańsk: Strategia...

  Jowita Twardowska z rady nadzorczej Lechii Gdańsk: Strategia musi być spójna [ROZMOWA]

  Rafał Rusiecki

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Rozmowa z Jowitą Twardowską, wiceprzewodniczącą rady nadzorczej Lechii i dyrektorką biura komunikacji i CSR Grupy Lotos.
  Jowita Twardowska z rady nadzorczej Lechii Gdańsk: Strategia musi być spójna [ROZMOWA]

  ©Przemek Swiderski/Polskapresse

  Jak wygląda Lechia z fotela wiceprzewodniczącej rady nadzorczej?

  - To świeża sprawa. Jeden z mniejszościowych akcjonariuszy zasiadających w radzie nadzorczej zaproponował moją kandydaturę na wiceprzewodniczącą. Wyraziłam zgodę i wielkiej zmiany na razie nie ma. Za nami dopiero jedno posiedzenie rady nadzorczej w nowym kształcie. To taki moment otwarcia, także ze względu na zarząd. Oddelegowano pana Dariusza Krawczyka do pełnienia obowiązków prezesa klubu. Powołano nowego dyrektora finansowego [Artur Waśkiewicz - przyp. aut.]. Po zmianach właścicielskich nastąpiła więc faktyczna zmiana w zarządzie i radzie nadzorczej klubu.

  Trochę długo to trwało.

  Myślę, że jest to spowodowane tym, że właściciel musiał zdecydować, czy będzie współpracował z dotychczasowym składem zarządu i jest w stanie z nim realizować swoją wizję, czy potrzebuje zmian. Dobrze, że ci, którzy byli, mieli szansę, aby zaistnieć w nowych realiach. Długo trwała też budowa konsorcjum właścicielskiego. Trzeba było zbudować drużynę. Przed rozpoczęciem rozgrywek zapewne gdzie indziej były priorytety i inaczej rozłożone były akcenty. W tej chwili mamy nową rzeczywistość.

  Czy Pani awans w strukturach rady nadzorczej przełoży się na większą aktywność w klubie, mocniejsze zaangażowanie się w jego życie?

  - Najbliższy jest mi model korporacyjny, gdzie każdy ma swoją rolę do spełnienia. Zarząd jest od zarządzania, a rada nadzorcza jest od tego, aby go oceniać. Grupa Lotos przekazuje na klub istotne środki finansowe i zależy mi teraz na tym, aby jak najszybciej powstał nowy budżet. Tego jeszcze w profesjonalnym kształcie nie ma. To pozwoli ocenić plany na przyszłość. Nasze zaangażowanie jest więc takie samo jak w poprzednim sezonie. Zmiana mojej roli z członka rady na wiceprzewodniczącą nie ma aż takiego znaczenia. Nie ukrywam jednak, że być może w przyszłości trzeba będzie użyć tych wpływów, jeśli coś zacznie się dziać nie tak, jak to sobie założyliśmy. Na razie jestem dobrej myśli, że zarząd z nowym dyrektorem finansowym przygotuje i przedstawi realny budżet, który będzie można realizować.

  Jakie różnice widzi Pani w Lechii Andrzeja Kuchara i w Lechii Franza Josefa Wernzego?

  - Główna różnica polega na zmianie kapitału z polskiego na zagraniczny. Inaczej na klub patrzy się z perspektywy Niemiec, a inaczej Polski. Jest ogromna zmiana w kontekście strategii. Zawsze popieraliśmy element związany z zatrudnianiem naszych wychowanków. Obecnie właściciel, mając do tego oczywiście prawo, angażuje piłkarzy zagranicznych. Rozpoznawalność piłkarzy Lechii obecnie bardzo zmalała. Dla mnie ważne jest to, że pan Andrzej Juskowiak został również prezesem Akademii Piłkarskiej Lechii. W przyszłości daje nam to realny wpływ na element szkoleniowy młodzieży, w którą inwestujemy.

  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tok 2025

   Ed (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Mamy mała niespodzianke, w składzie wystepuje jeden Polak .Na meczach Lechii aktywne sa grupy teczowe poropagujące tzw .nowego czlowieka. Znane z poprzednich lat ruchy kibicowskie spotykaja sie na...rozwiń całość

   Mamy mała niespodzianke, w składzie wystepuje jeden Polak .Na meczach Lechii aktywne sa grupy teczowe poropagujące tzw .nowego czlowieka. Znane z poprzednich lat ruchy kibicowskie spotykaja sie na Traugutta na meczach rezerw . Zauważa sie ich coraz mniejsza liczebnosc.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   MISTRZOWIE SMAKU Wielki plebiscyt gastronomiczny - głosowanie rozpoczęte!

   MISTRZOWIE SMAKU Wielki plebiscyt gastronomiczny - głosowanie rozpoczęte!

   Lody Roku 2017. Kto prowadzi w naszym plebiscycie? [WIDEO]

   Lody Roku 2017. Kto prowadzi w naszym plebiscycie? [WIDEO]

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Letnie inwestycje drogowe na Pomorzu. Gdzie utrudnienia w ruchu?

   Letnie inwestycje drogowe na Pomorzu. Gdzie utrudnienia w ruchu?

   Gry On Line - Zagraj Reklama