Nasza szopa: Polityka w piaskownicy [FELIETON]

  Nasza szopa: Polityka w piaskownicy [FELIETON]

  Dariusz Szreter

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Do wyborów prezydenckich jeszcze ponad rok, a w PiS już podobno zamartwiają się z powodu braku odpowiedniego kandydata. Jarosław Kaczyński nie może ryzykować drugiej z rzędu porażki z Bronisławem Komorowskim. A poza nim sama bieda: wyraziści politycy - jak Ziobro czy Gowin - nie gwarantują lojalności. Lojalnym - za grosz brak charyzmy. Był też pomysł, żeby poprawić antyinteligencki wizerunek partii i wystawić jakiegoś profesora, ale profesorowie są nieobliczalni i niepopularni.
  Nasza szopa: Polityka w piaskownicy [FELIETON]
  Okazuje się jednak, że jak zwykle najciemniej jest pod latarnią. W szeregach PiS jest bowiem kandydat idealny, łączący wszystkie pożądane cechy. To posłanka Krystyna Pawłowicz.

  Rozpoznawalna, z charakterem, lojalna i do tego z tytułem profesorskim. Ale broń Boże ani trochę nie przeintelektualizowana! Do ludu mówi językiem dobitniejszym, niż czynił to Andrzej Lepper, o Lechu Wałęsie nawet nie wspominając. Przeciwników powala siłą argumentów prostych jak budowa cepa. Do tego jeszcze przełamuje wizerunek PiS jako partii patriarchalnej.

  Zgoda, pisowska inteligencja może trochę pokręci nosem, ale przecież nie będzie miała innego wyjścia, jak ją poprzeć. Za to, jaką ta kandydatka daje szansę na poszerzenie bazy! Tak wyrazisty i ekscentryczny polityk, nie przymierzając Korwin-Mikkego w spódnicy, to prawdziwy skarb.

  Wobec narastającej w kraju wojny kulturowej ma szanse przyciągnąć głosy wszystkich, którzy pragną spalenia tęczy, zamykania do więzień za próby krzewienia edukacji seksualnej czy wykrzyczenia transseksualistom, co o nich myślą prosto w ich "twarze bokserów". Prezydenta Stalowej Woli, który nie nakazał w mieście wyć w rocznicę godziny W, pani prof. też potrafi zrugać za brak należytego patriotyzmu.

  A wyobrażają sobie państwo jej debatę z Bronisławem Komorowskim? Rozprawiła się z pastuchem - Bartoszewskim, to i gajowego pośle na drzewo w krótkich żołnierskich słowach.

  Z taką prezydentką to dopiero mielibyśmy Rzeczniepospolitą!

  d.szreter@prasa.gda.pl

  Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama