Subiektywny ranking. Zjarał pół miliona w jedną noc

  Subiektywny ranking. Zjarał pół miliona w jedną noc

  Tomasz Rozwadowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Piątek, 12.09.2014 r.
  Subiektywny ranking. Zjarał pół miliona w jedną noc
  1. Antybohater tygodnia: autopodpalacz. Piroman przez dwie i pół godziny pod osłoną nocy podpalał auta na gdańskich ulicach. Policja nie wykazała się prędkością reakcji, a bilans rajdu zamknął się na 19 samochodach. Mnie też denerwują chodniki oblepione autami, ale ten gość to prawdziwy ekstremista. Straty na pół bańki.

  2. Cytat tygodnia: "Ewa Kopacz była na poligonie, przez który nie przeszedłby żaden z jej krytykantów". Tak ocenia kandydatkę na urząd premiera wiceminister Sławomir Neumann. Mocno powiedziane, choć najgorliwsi przeciwnicy żelaznej pani marszałek i tak wiedzą swoje.

  3. Party tygodnia: Soundrive Fest.
  Od piątku do soboty w klubie B90 na terenach postoczniowych w Gdańsku można było posłuchać na żywo wysokiej klasy muzyki alternatywnej. Kompleksy wobec Gdyni i Sopotu, oparte niegdyś na braku dziania się w największym mieście naszej aglomeracji, można już odłożyć do archiwum.

  4. Na językach tygodnia: Rene van Eck. Spekulacje o zmianie trenera Lechii Gdańsk przeszły już w etap konkretów. Ławkę trenerską po Joaquimie Machado zajmie prawdopodobnie holenderski szkoleniowiec Rene van Eck. Podobnie jak wspominany z łezką w oku Ricardo Moniz jest przedstawicielem niderlandzkiej szkoły trenerskiej. Już w dawnych wiekach przybysze z Niderlandów byli u nas w cenie.

  5. Smakołyk tygodnia: kiełbaski bobaski. Niedawno, przechodząc mimo sklepu mięsnego, zauważyłem reklamę tego produktu w niewygórowanej cenie. Czyżby zamiast tradycyjnie obawiać się pedofilów, powinniśmy przypatrzeć się kanibalom?

  6. Liczba tygodnia: 618. Tyle razy podczas minionych wakacji interweniowali w Gdańsku ratownicy wodni. Nie tylko drogi, ale też i nasze plaże pełne są ryzykantów. Na szczęście na gdańskich akwenach ofiar nie było.

  7. Dymisja tygodnia: Donald Tusk. Jeszcze ani razu w dziejach Polski po 1989 r. odejście szefa rządu nie odbywało się w tak specyficznych okolicznościach. Z reguły były to końce dramatyczne lub niesławne, ten jest triumfalny.

  8. Pozew tygodnia: przeciwko Skarbowi Państwa. Do przybytku Temidy ma wpłynąć pozew zbiorowy osób poszkodowanych w aferze parabanku Amber Gold. Opieszałość organów nadzoru finansowego i prokuratury sprawiły, że aferzyści zborsuczyli znacznie więcej kasy, niż by się to stało przy szybkim i zdecydowanym działaniu. Już jeden pozew został odrzucony, drugi ma być skuteczniejszy.

  9. Wytrzymała tygodnia: lekarka z Pucka. Pani doktor przyjmująca pacjentów w tamtejszym szpitalu miała we krwi ok. trzy promile alkoholu, a mimo to trzymała pion. Można podziwiać, ale można też czuć lęk lub gniew.

  10. Przypadłość tygodnia: zgnilec amerykański. Jest to choroba atakująca ule, niegroźna dla ludzi, ale przysparzająca dużych strat w pszczelarstwie. W tym sezonie zaatakowała w okolicach Człuchowa, więc ule z tamtejszych pasiek nie mogą być wywożone poza granice powiatu. Swoją drogą, nazwa epidemii robi wrażenie jakby była wymyślona w Moskwie albo w jakimś innym Teheranie.

  Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo