Jak uczyć języka kaszubskiego? Konferencja na Uniwersytecie...

  Jak uczyć języka kaszubskiego? Konferencja na Uniwersytecie Gdańskim

  Marek Adamkowicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Jak uczyć języka kaszubskiego, jak przekazywać wiedzę o kulturze i historii regionu? - odpowiedź na to pytanie (a przynajmniej podpowiedź) będzie można usłyszeć na [b]konferencji "Język kaszubski w XXI wieku - nowoczesny, przyjazny, perspektywiczny"[/b], która w środę 10 września odbędzie się na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego (Gdańsk, ul. Bażyńskiego 4).
  W programie przewidziano wykłady plenarne prof. Hanny Komorowskiej i prof. Mirosława Pawlaka oraz część warsztatową.

  - Zależy nam na przekazaniu wiedzy na temat metod aktywizacji nauczycielskiej - mówi Lucyna Radzimińska, specjalista ds. oświaty w Biurze Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. - Dotyczy to takich sfer, jak teatr, muzyka czy literatura, choć tematyka warsztatów i wykładów będzie znacznie szersza.

  Nauczyciele uczestniczący w konferencji otrzymają bezpłatnie egzemplarz "Słownika polsko-kaszubskiego t. II L-O" autorstwa Eugeniusza Gołąbka, z przeznaczeniem do bibliotek szkolnych, dlatego organizatorzy proszą o zabranie pieczątek szkoły w celu potwierdzenia odbioru publikacji. Uwaga! Do 5 września należy przesłać zgłoszenia uczestnictwa w konferencji. Więcej informacji w Biurze ZKP pod nr tel. 58 301 27 31 lub na www.kaszubi.pl

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo