Rafał Janicki i Bartłomiej Pawłowski z Lechii Gdańsk nie pojadą na młodzieżowe mistrzostwa Europy

Rafał Jancki i jego koledzy z reprezentacji Polski nie pojadą na młodzieżowe mistrzostwa Europy Tomasz Bołt/Polskapresse
Piłkarska reprezentacja Polski nie zagra w barażach młodzieżowych mistrzostw Europy. Nasza drużyna do lat 21 przed ostatnią kolejką fazy grupowej była na pierwszym miejscu, ale po porażce z Grecją 1:3 (1:1) w Katerini spadła na trzecią pozycję. Awans wywalczyli Szwedzi, którzy pokonali Turków.

Remis w tym meczu gwarantował biało-czewonym zwycięstwo w grupie i tak było do 85 minuty. Wówczas to sędzia podyktował dla Greków rzut karny, choć faul miał miejsce dobry metr przed polem karnym. W doliczonym czasie gry Grecy zdobyli zwycięskiego gola. Cały mecz w zespole gospodarzy rozegrał Mavroudis Bougaidis z Lechii Gdańsk, który wciąż nie doczekał się debiutu w zespole biało-zielonych.

W reprezentacji Polski zagrało dwóch piłkarzy Lechii. Rafał Janicki rozegrał całe spotkanie, a Bartłomiej Pawłowski grał do 76 minuty. W środku pomocy wystąpił też były gracz biało-zielonych, Paweł Dawidowicz.