Gdańsk: Błędy w internetowych schematach komunikacji

  Gdańsk: Błędy w internetowych schematach komunikacji

  Magdalena Sapkowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Wizualizacje węzłów przesiadkowych, zamieszczone na stronie internetowej Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej, pełne są połączeń, które od dawna nie istnieją. - Nie jestem z Gdańska, chciałem dojechać spod szpitala na Klinicznej do Brzeźna. Wcześniej sprawdziłem przesiadkę w sieci. Schemat kazał mi czekać na "piętnastkę", a na rozkładzie takiej linii w ogóle nie było - żali się nasz czytelnik.
  Tramwaju nie było, bo "piętnastkę" od maja ubiegłego roku zastępuje "piątka". A to nie jedyna pomyłka na kolorowych ilustracjach trójmiejskiej komunikacji. Na tym samym schemacie zaznaczona jest jeszcze linia 13 (obecnie 3), brakuje również nowej linii nr 7, a "szóstka", która jeździ na trasie Strzyża - Chełm, na rysunku trasę kończy już w centrum.

  Schematów z błędami jest więcej. Obrazek ilustrujący węzeł Pruszcz Gdański pokazuje linię 209, która 13 grudnia 2010 r. została zmieniona na linię 200, a węzeł Sopot pojazuje zlikwidowaną już linię 770.
  Wizualizacja węzła Gdynia Wzgórze nie uwzględnia ani przebudowy, ani komunikacyjnych zmian. Zaznaczona jest linia 06, którą zlikwidowano 31 grudnia 2010 r. Z kolei linia 109 od listopada 2010 r. w dni powszednie jeździ do przystanku Redłowo SKM, a nie do węzła Franciszki Cegielskiej, jak pokazuje schemat.

  Schemat węzła Gdańsk Wrzeszcz nosi datę 7 grudnia 2009, a Gdańsk Główny 2 lutego 2010 r. Ilustracje nie były więc uaktualniane od dawna.

  - Zwrócę na to uwagę i w ciągu kilku najbliższych dni wprowadzimy poprawki - zapewnia Hubert Kołodziejski, przewodniczący MZKZG, i dodaje, że związek będzie wkrótce zamawiać kolejne, tym razem już aktualne wizualizacje, które będą dotyczyć sieci komunikacji komunalnej wokół przystanków Szybkiej Kolei Miejskiej.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama