POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Zakończyła się przebudowa Szkoły Muzycznej I i II stopnia...

  Zakończyła się przebudowa Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Noskowskiego w Gdyni [ZDJĘCIA,WIDEO]

  kp

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Zakończyła się przebudowa Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Noskowskiego w Gdyni [ZDJĘCIA,WIDEO]
  1/19
  przejdź do galerii

  ©Tomasz Bołt

  W poniedziałek oficjalnie zakończyła się przebudowa Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Z. Noskowskiego w Gdyni. Podczas uroczystości przecięto symboliczną wstęgę.
  Uroczystość odbyła się w poniedziałek (8 września) w siedzibie Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Z. Noskowskiego, przy ul. Bpa Dominika 13A. Symboliczną wstęgę przecięli prezydent Gdyni Wojciech Szczurek,
  wicedyrektor departamentu szkolnictwa artystycznego i edukacji kulturalnej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Mariusz Tokarski oraz marszałek senatu Bogdan Borusewicz.

  Przebudowa szkoły kosztowała ponad 11 milionów złotych

  - To moment szczególny dla miasta. Długo czekaliśmy na to, żeby w Gdyni powstała taka sala koncertowa. Może i nie jest największa, ale z powodzeniem spełnia wszystkie oczekiwania. To spełnienie marzeń tych, którzy kochają muzykę, od uczniów po mieszkańców - mówił prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

  Po przebudowie powierzchnia szkoły muzycznej powiększyła się o ponad 1800 metrów kwadratowych. W ramach inwestycji dobudowano nowe skrzydło zawierające cztery kondygnacje naziemne oraz jedną podziemną. Placówka zyskała salę koncertową z ponad 200 miejscami dla publiczności, salę organową dla 50-osobowej widowni oraz nowoczesną kabinę nagrań. W całej szkole jest więc 41 sal, świetlica i foyer oraz szatnia. Wewnątrz budynek został w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a z zewnątrz - wyremontowano elewację szkoły tak, że obecnie wyglądem przypomina klawisze fortepianu.

  Czytaj więcej: Oficjalnie zakończyła się przebudowa Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Noskowskiego [FOTO ]
  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama