Gdańsk. Polski Kongres Energii Odnawialnej w GPNT

  Gdańsk. Polski Kongres Energii Odnawialnej w GPNT

  Jacek Klein

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Gdańsk. Polski Kongres Energii Odnawialnej w GPNT

  ©Przemek Świderski/ Archiwum

  Polski Kongres Energii Odnawialnej odbędzie się w poniedziałek w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Propagatorzy energetyki wiatrowej przekonują, że Pomorze jest w szczególny sposób predestynowane do rozwoju energetyki wiatrowej - nie tylko na lądzie, ale również tej na morzu.
  Gdańsk. Polski Kongres Energii Odnawialnej w GPNT

  ©Przemek Świderski/ Archiwum

  - Morska energetyka wiatrowa może stać się kołem zamachowym dla firm z regionu, w tym dla stoczni, które już dziś produkują komponenty dla branży offshore, ale na razie na potrzeby projektów powstających na Morzu Północnym czy niemieckiej części Morza Bałtyckiego -podkreśla dr Arkadiusz Sekściński, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.

  Podczas kongresu uczestnicy będą rozmawiali o wpływie OZE na gospodarkę i ich efektywności energetycznej, morskich i lądowych farmach wiatrowych. Zostanie przedstawiony aktualny stan prac nad projektem ustawy o odnawialnych źródłach energii.

  W Gdańsku obecność zapowiedzieli goście specjalni, m.in. prezes Fundacji Polski Kongres Gospodarczy i poseł na Sejm RP Waldemar Pawlak, poseł na Sejm RP i były wiceminister gospodarki Mieczysław Kasprzak, wójt gminy Kobylnica i prezes Stowarzyszenia Gmin Przyjaznych Energii Odnawialnej Leszek Kuliński, główny specjalista w Departamencie Energii Odnawialnej w Ministerstwie Gospodarki Sebastian Stępnicki oraz prezes Polskiego Towarzystwa Morskiej Energetyki Wiatrowej Mariusz Witoński. Organizatorem kongresu jest Zielona Strona Mocy.

  Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo