Nagroda Europy dla Słupska. Uroczysta gala i Parada Radości...

  Nagroda Europy dla Słupska. Uroczysta gala i Parada Radości [ZDJĘCIA, VIDEO]

  red.

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Nagroda Europy dla Słupska. Uroczyste wręczanie statuetki i Parada Radości
  1/35
  przejdź do galerii

  Nagroda Europy dla Słupska. Uroczyste wręczanie statuetki i Parada Radości ©APR-SAS

  Nagroda Europy dla Słupska wręczył Axel Fischer, przewodniczący podkomisji w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy. W imieniu mieszkańców Słupska odebrał ją prezydent miasta, Maciej Kobyliński. Podczas wręczania nagrody na scenie zaprezentowały się połączone słupskie chóry, w sumie ponad 120 osób.
  Nagroda Europy to najwyższe wyróżnienie przyznawane przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy władzom lokalnym za działalność dla promocji idei europejskiej. Słupsk będzie czwartym polskim miastem, po Częstochowie, Gdyni i Katowicach, które otrzyma tę nagrodę.

  Słupsk doceniony został m.in. za pionierski projekt Trójporozumienia Carlisle – Flensburg – Słupsk, który powstał 25 lat temu, organizację Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie "Gwiezdny Krąg", aktywną działalność promującą Słupsk w zakresie zagranicznej współpracy gospodarczej, współpracę młodzieży i placówek oświatowych z miastami partnerskimi oraz wieloletnią współpracę z 10 miastami z Europy i Azji.

  Następnie ulicami miasta przeszła Parada Radości Podążały nią najważniejsze postacie w historii Słupska, m.in. księżna Anna deCroy (ostatnia przedstawicielka rodu Gryfitów, którzy władali na Pomorzu przez niemal 550 lat), książę Kaźko Słupski (pretendent do tronu Polski i wnuk Kazimierza Wielkiego), Heinrich von Stephan (pruski urzędnik pocztowy, założyciel Światowej Unii Pocztowej, pomysłodawca karty pocztowej). Ważnymi postaciami parady było siedem obrazów Witkacego, czyli osoby ucharakteryzowane na najbardziej popularne dzieła "mistrza Stasia". W paradzie zobaczyć było można maskotki miasta: Słupskiego Chłopczyka i Niedźwiadka Szczęścia.

  Czytaj także na dziennikbaltycki.pl: Miasto Słupsk z Nagrodą Europy. Wyróżnienie dla władz lokalnych za promocję idei europejskiej  WRĘCZENIE NAGRODY EUROPY - VIDEO

  PARADA RADOŚCI W SŁUPSKU - VIDEO

  Codziennie rano najważniejsze informacje z "Dziennika Bałtyckiego" prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama