POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Jubileuszowy Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska. "Radni...

  Jubileuszowy Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska. "Radni zawsze są dla mieszkańców" [ZDJĘCIA]

  Maciej Pietrzak

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Jubileuszowy Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska. "Radni zawsze są dla mieszkańców" [ZDJĘCIA]
  1/19
  przejdź do galerii

  ©Karolina Misztal

  Już po raz dziesiąty Rada Miasta Gdańska zaprosiła do swojej siedziby mieszkańców i turystów. „Co roku odwiedza nas 2,5-3 tys. osób. Mamy nadzieję, że tegoroczny jubileuszowy Dzień Otwarty będzie miał rekordową frekwencję” – mówił Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miejskiej.
  - To przedsięwzięcie ma być przełamaniem barier między mieszkańcami a radnymi. Chcemy pokazać, że radni zawsze są do dyspozycji mieszkańców - mówił przewodniczący Bogdan Oleszek na dorocznym Dniu Otwartym tej instytucji.

  Od samego rana historyczny budynek Nowego Ratusza wypełnił się tłumem gości. Przeważały zorganizowane wycieczki szkolne dzieci w różnym wieku, ale nie brakowało również całych rodzin i zagranicznych turystów.

  Wszyscy mogli zobaczyć jak wygląda praca radnych od kuchni – usiąść za stołem prezydialnym, poznać zasady udzielania głosu i elektronicznego głosowania. Goście z zainteresowaniem przysłuchiwali się opowieściom przewodników PTTK o Gdańsku i budynku przy Wałach Jagiellońskich.

  - Dowiedziałem się, że nasz region nosił kiedyś łacińską nazwę Borussia, co od razu skojarzyło mi się z klubem z Dortmundu. Okazało się, że to nie przypadek, bo to emigranci stąd budowali niemieckie Zagłębie Ruhry – mówił 17-letni Adam.

  Rozmaite atrakcje czekały również na gości na placu za budynkiem Rady Miejskiej. Odbyły się m.in. zawody na laserowej strzelnicy i poszukiwaniu bursztynu, pokazy umundurowania służb oraz sprzętu wojskowego, występy artystyczne, i wiele konkursów z nagrodami. Dla najmłodszych przygotowano małe zoo czy ściankę wspinaczkową

  - Młodzież, która tak rano w sobotę wstała, żeby tu przyjść, to młodzież świadoma obywatelsko. To niezwykle ważne w kontekście zbliżających się wyborów samorządowych. Dla części z tych młodych ludzi będzie to pierwsze głosowanie w życiu. Tu mogą spotkać radnych ze wszystkich opcji i wstępnie zorientować się czym się kierować przy wyborze swojego kandydata – podsumował Dzień Otwarty radny Marek Bumblis.

  Więcej zdjęć: Rada Miasta Gdańska od kuchni. Zobacz, jak pracują radni! [ZDJĘCIA]  Codziennie rano najważniejsze informacje z "Dziennika Bałtyckiego" prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "Radni zawsze są dla mieszkańców"

   Ruda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   hahaha, świetny dowcip już w to wierzę.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   twarz polityka

   wesoly kacap (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Szczegolnie nawiedza mnie twarz z ta wrodzona inteligiencja Pana Borawskiego, cudo istne samoistne.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Widać, że tłumy gdańszczan nawiedziły Radę Miasta

   XYZ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Jeżeli takie same "tłumy" nawiedzą lokale wyborcze
   to nie ciekawie widzę wyniki jesiennych wyborów.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama