Podpalenie samochodów w Gdańsku. Sąd zdecydował o areszcie...

  Podpalenie samochodów w Gdańsku. Sąd zdecydował o areszcie dla podejrzanego [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Szymon Zięba

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Podpalenie samochodów w Gdańsku. Sąd zdecydował o areszcie dla podejrzanego [ZDJĘCIA, WIDEO]
  1/6

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Karolina Misztal

  W sobotę do Prokuratury Rejonowej w Gdańsku został doprowadzony 33-letni gdańszczanin, podejrzany o podpalenie samochodów. Został już przesłuchany. Prokuratura postawiła mu zarzut zniszczenia mienia znacznej wartości. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

  Areszt dla podejrzanego o podpalenia

  Aktualizacja, godz. 16:00

  Prokurator Grażyna Wawryniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowe w Gdańsku poinformowała, że sąd zastosował wobec podejrzanego o podpalenia mężczyzny trzymiesięczny areszt.


  Źródło: TVN 24/ x-news

  Aktualizacja, godz. 14.22

  33-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa. Prokuratorowi powiedział, że żałuje tego co zrobił.

  - Wartość spowodowanych zniszczeń to ponad 550 tysięcy złotych. Mężczyzna złożył wyjaśnienia i podtrzymał te, które złożył już na policji - mówi prok. Emilia Kępińska, wiceszefowa Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz. - Stwierdził, że żałuje tego co zrobił i tak naprawdę nie wie dlaczego postąpił w ten sposób - dodaje.

  Od prokuratorów słyszymy, że 33-latek powiedział iż podpalał zapalniczką nadkole lub tzw. chlapacze aut. - Z jego wyjaśnień nie wynikało, żeby używał jakiejś łatwopalnej substancji, jednak dalej będziemy to sprawdzać - mówi prok. Kępińska.

  W chwili popełnienia zarzucanego 33-latkowi czynu, ten prawdopodobnie był nietrzeźwy. - Tak wynikało z jego wyjaśnień - słyszymy od prokurator.

  Gdańska prokuratura złożyła wniosek o trzymiesięczny areszt tymczasowy dla 33-letniego podejrzanego. Prawdopodobnie jeszcze dziś sąd podejmie w tej sprawie decyzję.

  Wcześniej pisaliśmy:

  Jak słyszymy od podkom. Aleksandry Siewert z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, mężczyzna usłyszał 20 policyjnych zarzutów. Policja wnioskuje o areszt.

  - Przyznał się i złożył obszerne wyjaśnienia - mówi policjantka.

  Każdy z zarzutów dotyczył zniszczenia mienia. Choć początkowo była mowa o 19 spalonych samochodach, w piątek wieczorem do funkcjonariuszy zgłosił się 20 poszkodowany.

  Czytaj także: Podpalenie samochodów w Gdańsku. Podejrzewany o spalenie aut zatrzymany [ZDJĘCIA, WIDEO, MAPKA]

  Informację o pierwszym podpaleniu służby odebrały w nocy z czwartku na piątek, o godzinie 0.44, przy ul. Skarpowej. Następnie służby interweniowały w okolicy ulic Tarasy i Kartuskiej, Jana Chryzostoma Paska, Śniadeckich, Smoluchowskiego i Cygańska Góra.

  Policji udało się zatrzymać podejrzewanego mężczyznę. To 33-latek z Gdańska. Wpadł w piątek rano, około godziny siódmej.

  Codziennie rano najważniejsze informacje z "Dziennika Bałtyckiego" prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo