Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gdański Trakt św. Wojciecha jak tor przeszkód

Anna Werońska
Fot. Grzegorz Mehring
Trakt św. Wojciecha w Gdańsku jest jednym z głównych ciągów komunikacyjnych Trójmiasta oraz ośmiokilometrowym torem przeszkód dla kierowców.

- Aż trudno uwierzyć, że po początku krajowej "jedynki" strach jeździć - napisała w mailu do redakcji Elżbieta Kocińska z Gdańska. - Największe dziury są na odcinku od osiedla Święty Wojciech do Dolnej Oruni, i to na jezdniach w obu kierunkach. Co roku jest tak samo, a drogowcy zamiast raz porządnie wyremontować ulicę, łatają na niej pojedyncze dziury.

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku odpowiada, że na razie nie ma innego rozwiązania, bo aby znalazły się pieniądze na generalną naprawę, Trakt św. Wojciecha musiałby być uwzględniony w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym miasta na lata 2009-2013. Ten obejmuje szereg inwestycji wartych łącznie 5,5 mld złotych, m.in. budowę Trasy Słowackiego i Sucharskiego oraz realizację III etapu Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej, czyli m.in. stworzenie nowych linii tramwajowych i węzła komunikacyjnego Śródmieście.

- Trakt kwalifikuje się do modernizacji - przyznaje Stanisław Małachowski, kierownik działu utrzymania dróg ZDiZ w Gdańsku. - Złożyliśmy wnioski do miasta, pozostaje nam czekać i tak jak teraz - naprawiać poszczególne dziury w nawierzchni.

Zarząd Dróg i Zieleni dodaje też, że podczas łatania dziur, podobnie jak w przypadku odśnieżania, priorytetem są główne ciągi komunikacyjne miasta.

Łatanie nawierzchni jezdni to jednak jak walka z wiatrakami, szczególnie na tak ruchliwej ulicy jak Trakt św. Wojciecha, po której regularnie przejeżdżają także samochody ciężarowe. - To nawet nie chodzi o to, że jeździ się slalomem lub z ciągłymi turbulencjami ani o to, że droga wygląda po prostu fatalnie - napisał do nas Zbigniew Kowalczyk z Gdańska. - Jazda po Trakcie św. Wojciecha jest po prostu niebezpieczna, o ile oczywiście nie odbywa się w godzinach szczytu z prędkością 25 km/h i w długim korku.

Cały czas czekamy na informacje o fatalnym stanie nawierzchni ulic. Dzięki temu stworzymy mapę największych i najniebezpieczniejszych dziur w trójmiejskich drogach. Sygnały można przesyłać na adres [email protected] lub [email protected], na numer GG 5111 lub telefonicznie 58 30 03 341 i 58 30 03 345.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki