Gdański Trakt św. Wojciecha jak tor przeszkód

  Gdański Trakt św. Wojciecha jak tor przeszkód

  Anna Werońska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Trakt św. Wojciecha w Gdańsku jest jednym z głównych ciągów komunikacyjnych Trójmiasta oraz ośmiokilometrowym torem przeszkód dla kierowców.
  Gdański Trakt św. Wojciecha jak tor przeszkód

  ©Fot. Grzegorz Mehring

  - Aż trudno uwierzyć, że po początku krajowej "jedynki" strach jeździć - napisała w mailu do redakcji Elżbieta Kocińska z Gdańska. - Największe dziury są na odcinku od osiedla Święty Wojciech do Dolnej Oruni, i to na jezdniach w obu kierunkach. Co roku jest tak samo, a drogowcy zamiast raz porządnie wyremontować ulicę, łatają na niej pojedyncze dziury.

  Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku odpowiada, że na razie nie ma innego rozwiązania, bo aby znalazły się pieniądze na generalną naprawę, Trakt św. Wojciecha musiałby być uwzględniony w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym miasta na lata 2009-2013. Ten obejmuje szereg inwestycji wartych łącznie 5,5 mld złotych, m.in. budowę Trasy Słowackiego i Sucharskiego oraz realizację III etapu Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej, czyli m.in. stworzenie nowych linii tramwajowych i węzła komunikacyjnego Śródmieście.

  - Trakt kwalifikuje się do modernizacji - przyznaje Stanisław Małachowski, kierownik działu utrzymania dróg ZDiZ w Gdańsku. - Złożyliśmy wnioski do miasta, pozostaje nam czekać i tak jak teraz - naprawiać poszczególne dziury w nawierzchni.

  Zarząd Dróg i Zieleni dodaje też, że podczas łatania dziur, podobnie jak w przypadku odśnieżania, priorytetem są główne ciągi komunikacyjne miasta.

  Łatanie nawierzchni jezdni to jednak jak walka z wiatrakami, szczególnie na tak ruchliwej ulicy jak Trakt św. Wojciecha, po której regularnie przejeżdżają także samochody ciężarowe. - To nawet nie chodzi o to, że jeździ się slalomem lub z ciągłymi turbulencjami ani o to, że droga wygląda po prostu fatalnie - napisał do nas Zbigniew Kowalczyk z Gdańska. - Jazda po Trakcie św. Wojciecha jest po prostu niebezpieczna, o ile oczywiście nie odbywa się w godzinach szczytu z prędkością 25 km/h i w długim korku.

  Cały czas czekamy na informacje o fatalnym stanie nawierzchni ulic. Dzięki temu stworzymy mapę największych i najniebezpieczniejszych dziur w trójmiejskich drogach. Sygnały można przesyłać na adres a.weronska@prasa.gda.pl lub a.gancarz@prasa.gda.pl, na numer GG 5111 lub telefonicznie 58 30 03 341 i 58 30 03 345.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama