Donalda Tuska droga do Europy

  Barbara Szczepuła

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Donald Tusk: - Przychodzę tu z kraju, który głęboko wierzy w sens zjednoczonej Europy
  1/2
  przejdź do galerii

  Donald Tusk: - Przychodzę tu z kraju, który głęboko wierzy w sens zjednoczonej Europy ©Tomasz Bołt

  Donald Tusk urodził się w 1957 r., miesiąc po tym, jak w Rzymie podpisano traktaty powołujące Europejską Wspólnotę Gospodarczą, co zapoczątkowało proces integracji Europy. Polityk jest więc poniekąd rówieśnikiem Unii Europejskiej.
  Otym, że polski premier został prezydentem Europy, dowiedzieliśmy się 30 sierpnia, uczestnicząc w otwarciu Europejskiego Centrum Solidarności. Co za koincydencja! Po 34 latach od tamtego brzemiennego w skutki wydarzenia, od pchnięcia pierwszej kostki domina, które zmieniło Europę, w chwili oddania do użytku muzeum, które będzie głosić chwałę panny S. i utrwalać jej mit, Polak zostaje powołany na tak ważne stanowisko w europejskich strukturach. I to Polak, który w pamiętnym sierpniu stał wśród rzeszy gdańszczan pod ukwieconą stoczniową bramą, a w książce "Solidarność i duma" wyznawał: "Moją ojczyzną są Kaszuby, Gdańsk, Sierpień'80 i Solidarność".

  Przychodzę tu z kraju, który głęboko wierzy w sens zjednoczonej Europy - powiedział Tusk w Brukseli, co zebranym w ECS i wznoszącym cydrem toast za jego zdrowie kojarzyło się z papieskim "przybywam z dalekiego kraju". Wielu spośród uczestniczących w uroczystym otwarciu ECS zna Donalda Tuska z dawnych lat i ich radość była szczera, bez politycznych kalkulacji.

  Ktoś przypomniał, że Donald Tusk urodził się w 1957 roku, niespełna miesiąc po tym, jak w Rzymie podpisano traktaty powołujące Europejską Wspólnotę Gospodarczą, co zapoczątkowało proces integracji Europy. Jest więc poniekąd rówieśnikiem UE.

  Komentarze (10)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zadziwiające "dokonania" D. Tuska na drodze do brukselskiego żłobu

  Anilah (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Wymienię tylko dwa z nich.
  1. W służbie zdrowia: "Nie tylko o rezonansie można w tym roku już tylko pomarzyć" - jak pisze red. Jolanta Gromadzka-Anzelewicz ( Dz. Bałt. 09.09.2014 ).
  2. W...rozwiń całość

  Wymienię tylko dwa z nich.
  1. W służbie zdrowia: "Nie tylko o rezonansie można w tym roku już tylko pomarzyć" - jak pisze red. Jolanta Gromadzka-Anzelewicz ( Dz. Bałt. 09.09.2014 ).
  2. W dziedzinie finansów, Pieniądze: "Pękł bilion na liczniku długu publicznego (Dz. Bałt. 10.09.2014 ).
  "szacunkowa wielkość jawnego długu publicznego ...
  rośnie obecnie z 976,8 mld zł na koniec marca 2014
  r. do 1032,3 mld na koniec grudnia 2014 r., czyli o prawie 202 mln zł na dobę ...". (JKL).
  Już tylko te dwa dokonania doskonale uzasadniają
  ucieczkę D. Tuska do Brukseli gdzie go czeka "skromniutka" pensyjka znacznie przekraczająca 100 tys. zł/mies. Mając taką pensję o rezonansie
  już marzyć nie trzeba, zrobią na zawołanie!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .. no to w droge autostrada nowaka bez POwrotu!!!!

  ekswyborca PO (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  .. no to w droge autostrada nowaka bez POwrotu!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  żałosne...

  waldi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  ...został prezydentem Europy...Buni,stryj Donalda opowiadal wiele razy wswojej pracowni na Kaletniczej jakim jezykiem u Tuskow sie rozmawialo i kto z babka Liepke spiewal niemieckie...rozwiń całość

  ...został prezydentem Europy...Buni,stryj Donalda opowiadal wiele razy wswojej pracowni na Kaletniczej jakim jezykiem u Tuskow sie rozmawialo i kto z babka Liepke spiewal niemieckie kolendy.Lizodoopstwo prorzadowych dziennikarzy przerosło
  czasy komuny.Tamci ,choc troche mieli taktu i wyczucia.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Szczepuła nie mogła upaść na głowę, bo ona jej niema

  Krytyk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  gdyby głowę miała to by wiedziała, że D. Tusk został wybrany na przewodniczącego Rady Europejskiej a nie Prezydentem Europy - choćby dlatego, że po prostu takiego stanowiska nie ma! Trzeba być nie...rozwiń całość

  gdyby głowę miała to by wiedziała, że D. Tusk został wybrany na przewodniczącego Rady Europejskiej a nie Prezydentem Europy - choćby dlatego, że po prostu takiego stanowiska nie ma! Trzeba być nie lada ignorantem aby utożsamiać te dwa różne pojęcia - w dodatku w przypadku gdy jedno z nich nie istnieje! Czy można więc traktować za wiarygodny bałamutny tekst sygnowany nazwiskiem B. Szczepuła? zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Szczepuła na głowę upadła i za zebranych w ECS przemawia:

  Nairam (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  "Przychodzę tu z kraju, który głęboko wierzy w sens zjednoczonej Europy - powiedział Tusk w Brukseli, co zebranym w ECS i wznoszącym cydrem toast za jego zdrowie kojarzyło się z papieskim...rozwiń całość

  "Przychodzę tu z kraju, który głęboko wierzy w sens zjednoczonej Europy - powiedział Tusk w Brukseli, co zebranym w ECS i wznoszącym cydrem toast za jego zdrowie kojarzyło się z papieskim "przybywam z dalekiego kraju" ".
  Jej wizyta u neurologa wysoce wskazana!

  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Było Słonko Peru teraz jest Prezydent Europy!

  waldan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  Na swoje nieszczęście mam nawyk kupowania Dziennika w weekendy, gdyż jest w nim świetnie redagowany dział Trójmiasto i Rejsy.Przemykałem zwykle nad felietonem Pani na 2 str. bo jest przewidywalny...rozwiń całość

  Na swoje nieszczęście mam nawyk kupowania Dziennika w weekendy, gdyż jest w nim świetnie redagowany dział Trójmiasto i Rejsy.Przemykałem zwykle nad felietonem Pani na 2 str. bo jest przewidywalny do "bulu i nadzieji" jak pisze inny historyk POlskiej elity.Dzisiejsza jednak porcja wazeliny przekracza zwykła standardy pani Szczepuły. Kilkanaście lat żyłem w Grecji, gdzie miałem okazję po raz drugi w swoim życiu przeżyć epokę gierkowską - tam już skutki europejskiej POlityki swych wielkich przywódców odczuwają, a u nas to dopiero na horyzoncie.O dziwo, o ile pamiętam Pani Szczepuła była w 1980r. w Stoczni, ale widać że punkt widzenia BARDZO zależy od punktu siedzenia.
  Dlatego nie napisze, że Prezydentowi Europy -(skąd jest taki oficjalny tytuł???) będzie podlegało aż 40 pracowników, że p."Prezydent" nie włada biegle żadnym językiem, że wbrew swoim deklaracjom to ON bardzo starał się o tę funkcję, sprzedając po drodze interesy Polaków w W.Brytanii, którzy tak masowo stali w kolejkach do konsulatów by dać mu Władzę!Oczywiście słowa Pani nie napisze o horrendalnym długu jaki zostawia za sobą pan "Prezydent Europy", przy którym długi Gierkowskie to nawet nie dziesięcina! O osiągnięciach gospodarczych rządu PO najlepiej świadczy poniższe ogłoszenie wzięte dziś z internetu: Pracownika do biura w Opolu zatrudnię. Wymagana BIEGŁA znajomość jęz. angielskiego, holenderskiego i niemieckiego, dyspozycyjność itp.Wynagrodzenie: UWAGA całe 1680 Pl brutto!!!!
  No ale cieszmy się wszyscy z ogromnego sukcesu Pana Tuska, po co nam dziennikarze wierni swemu powołaniu zawodowemu jak można lać wazelinę i czekać na kolejne wycieczki z biura Senatu III RP?!
  Dla mnie sprytny Tusk POkazał teraz swym POlieznym zwolennikom jak bardzo go obchodzą - jest w moim wieku, więc pamięta słynny "coming-out śp. Mieczysława Czechowicza w Misiu z Okienka - "A teraz drogie dzieci POcałujcie (Dużego) Misia w ..dupę" i zostawił PO sobie lemingom "kamieni kupę", a oni jeszcze skaczą ze szczęścia, że to taki splendor i awans dla nich - Polieznych Idiotów..
  I tylko naszej kochanej Polski żal, zwłaszcza gdy w tych dniach przypominamy sobie, z jaką troską i POczuciem misji nasi sąsiedzi już 75 lat temu dbali o naszą POzycję w Europie i POmagali tym, którzy POjmowali konieczność i wstydzili się polskości-nienormalności i z drugiej strony chcieli unicestwienia burżuazyjnej Polski Panów.
  Boże błogosław Polsce i Jej patriotom w trudzie tworzenia prawdziwie niepodległej Polski!

  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Droga do Europy.

  Józef Bąk bezrobotny z Żukowa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

  Polska ma wyjątkowe szczęście.
  Osobnik -ksywa TW BOLEK,nie przeczytał w życiu ani jednej książki a napisał dwie.Dzięki temu został "Mędrcem Europejskim" i noblistą .Obecnie za " wykłady" otrzymuje...rozwiń całość

  Polska ma wyjątkowe szczęście.
  Osobnik -ksywa TW BOLEK,nie przeczytał w życiu ani jednej książki a napisał dwie.Dzięki temu został "Mędrcem Europejskim" i noblistą .Obecnie za " wykłady" otrzymuje około 10 000 $ za godzinę lekcyjną.
  Drugi laureat-magister historii,której nie uczył ale za to czyścił kominy,przemawiał po polsku w Brukseli otrzymał stanowisko prezydenta UE.Angielskiego się uczy.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Juz umie..

  (nie)POPRAWNY (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  yes,yes,yes, !!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .. gdyby jeszcze Kaczynskiego wybrali na prezydenta Ukrainy

  precz z PO&PiS (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 6

  to w Polsce wróci normalność!!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tak..

  (nie)POPRAWNY (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 2

  bardzo dluga a nawet "wysoka" ! Przedzieral sie w czapeczce z welny lamy przez wysokie Andy I ujrzal sloneczko ktore swieci "ryzemu" caly czas !!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo