MŚ 2014 siatkarzy. Tylko Rosjanie grają równo w Ergo Arenie

  MŚ 2014 siatkarzy. Tylko Rosjanie grają równo w Ergo Arenie

  Rafał Rusiecki

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Siatkarze z Rosji spełniają pokładane w nich nadzieje. Na razie wygrywają bez straty seta. Tak było w konfrontacji z Kanadą i Egiptem. Prawdziwą próbą będzie dla nich niedzielne starcie z Bułgarami.
  MŚ 2014 siatkarzy. Tylko Rosjanie grają równo w Ergo Arenie

  ©Fot. Karolina Misztal / Polskapresse

  Rosjanie, jak na mistrzów olimpijskich przystało, nie mają problemów w gdańskiej grupie. Praktycznie od momentu losowania wiadome było, że drużyna z tak dużym potencjałem będzie się musiała sprężyć się jedynie na mecz z Bułgarią. A ten dopiero w niedzielę o godz. 20.15. Spotkanie mistrzów Europy z czwartą ekipą Starego Kontynentu rozpala wyobraźnię kibiców. Nic więc dziwnego, że bardzo prawdopodobne jest, że ów mecz zgromadzi w końcu pełną widownię. Bilety można jeszcze nabyć, ale warto się pospieszyć.

  Przed niedzielną serią spotkań drużyny grupy C muszą jeszcze przejść swoisty maraton. Grać będą przecież także w piątek i sobotę. Dzisiaj najciekawszy naszym zdaniem będzie pierwszy pojedynek. O godz. 13.10 rozpocznie się spotkanie niepokonanych Chińczyków oraz Bułgarów. Ci drudzy, po wpadce z Kanadą (przegrali 2:3), nie mogą już sobie pozwolić na potknięcia.

  Recepta na ogranie Chińczyków wydaje się być bardzo prosta. Bułgarzy powinni skupić się na powstrzymaniu atakującego Zhi Yuana (występuje z numerem 3). To właśnie ten siatkarz dał Azjatom dwa zwycięstwa. Zdobył łącznie aż 61 punktów!

  - Wiemy, że Yuan to bardzo dobry siatkarz - tłumaczy Xie Guochen, trener reprezentacji Chin. - Mamy jednak dobrych zawodników także na innych pozycjach. Nie pokazali oni jeszcze pełni możliwości. Zapewniam, że nasza taktyka nie ogranicza się do opierania gry na jednym zawodniku.

  Bułgarzy muszą się pozbierać po przegranej z Kanadą. Wówczas pokazali, że to psychika nie jest ich najmocniejszą stroną. - To dopiero początek turnieju. Wciąż mamy dużo spotkań, podczas których możemy się wykazać - uspokajał Płamen Konstantinow, selekcjoner reprezentacji Bułgarii.

  Tymczasem niespodziewaną dla niektórych wygraną Kanadyjczycy przyjęli bardzo spokojnie. Kapitan Frederic Winters przekonywał nawet, że to efekt dojrzałości zespołu, który ostatnio mocno zawodził w spotkaniach Ligi Światowej. - Moi koledzy zrobili niesamowitą pracę w meczu z Bułgarami - mówi Winters. - Nie przestawaliśmy walczyć. Będziemy to chcieli utrzymać w kolejnych meczach.

  Kanadyjczycy nie powinni mieć dzisiaj problemów w konfrontacji z Egiptem. Faraonowie to jedna z najsłabszych ekip mistrzostw. Podobnie jak sympatyczni siatkarze Meksyku.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo