POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Kolejki do lekarzy na Pomorzu. Zadzwoń do pomorskiego NFZ....

  Kolejki do lekarzy na Pomorzu. Zadzwoń do pomorskiego NFZ. Powiedzą gdzie będziesz czekał najkrócej

  Jolanta Gromadzka-Anzelewicz

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Kolejki do lekarzy na Pomorzu. Zadzwoń do pomorskiego NFZ. Powiedzą gdzie będziesz czekał najkrócej
  1/2
  przejdź do galerii

  ©P. ŚWIDERSKI/archiwum

  Kolejki do lekarzy będą krótsze? Od czwartku pacjenci mogą dzwonić do pomorskiego Narodowego Funduszu Zdrowia, gdy chcą się dowiedzieć, w której placówce czeka się najkrócej na wizytę u specjalisty.

  Kolejki do lekarzy będą krótsze?  Jeszcze kilka dni temu, gdy wcielając się w rolę pacjenta próbowaliśmy telefonicznie dowiedzieć się w Wydziale Spraw Świadczeniobiorców pomorskiego NFZ, gdzie można w Gdańsku najszybciej dostać się na badanie rezonansem magnetycznym, urzędniczka podała nam adresy i telefony pracowni diagnostyki obrazowej. Po czym... doradziła, by sprawdzić to na własną rękę.
  Trudno też znaleźć użyteczne informacje w tej dziedzinie na stronie NFZ. Nie od dziś bowiem wiadomo, że informacje o kolejkach - zarówno do specjalistów, jak i na badania i operacje - są tam po pierwsze nieczytelne, po drugie - niewiarygodne. "Szkoda na to czasu" - komentują pacjenci w nadsyłanych do redakcji opiniach.

  Czytaj też: Kolejki do lekarzy na Pomorzu. Urzędnicy śledzą martwe dusze


  Od czwartku ta smutna dla pacjenta rzeczywistość ma się zmienić. Zgodnie z zapowiedzią dyrekcji pomorskiego NFZ, informacje o kolejkach mają być aktualne i prawdziwe. Na zadane przez telefon pytanie, gdzie w Gdańsku najszybciej można dostać się np. na rezonans, pracownica wydziału NFZ przy gdańskim Podwalu Staromiejskim powinna wskazać nam konkretną placówkę i podać przybliżony termin badania. Zgodnie z zapowiedziami prezesa funduszu, te same potrzebne informacje mają się znaleźć na internetowych stronach od początku czwartego kwartału. Oddziały NFZ w całym kraju już się do tego przygotowują.

  NFZ ma informować, gdzie są najkrótsze kolejki  Pomorski NFZ, jako jeden z pierwszych w Polsce, postanowił już udostępnić konkretne informacje ubezpieczonym, którzy do niego zadzwonią.

  - Monitorujemy kolejki i ankietujemy naszych świadczeniodawców, aby dostarczyć pacjentom możliwie jak najbardziej rzetelne informacje, gdzie najkrócej będą czekać na pierwszą wizytę u specjalisty oraz na badania, na które są najdłuższe kolejki - tłumaczy dr Małgorzata Paszkowicz, p.o. dyrektor pomorskiego NFZ. - To mrówcza praca. Dzień w dzień pracownicy oddziału wykonują dziesiątki telefonów do rejestracji przychodni i zadają pytania według standardowej ankiety.

  Zebrane dane weryfikują następnie z tym, co placówki raz w miesiącu przekazują im w ramach tzw. sprawozdawczości. Następnie dane o aktualnej sytuacji kolejkowej przekazują do Ministerstwa Zdrowia.
  - Chcemy, by już teraz mieli do nich dostęp również nasi pacjenci. Chodzi jednocześnie o to, by zgodność naszych informacji z informacją, którą pacjent otrzymuje w przychodni, była jak największa - dodaje Małgorzata Paszkowicz.

  W pomorskim NFZ nie dowiemy się jednak o najkrótszych kolejkach do każdego lekarza specjalisty, a tylko do wybranych.

  Numery NFZ, pod którymi uzyskamy informacje o kolejkach do specjalisty:
  58 321 86 35
  58 321 86 26
  58 321 86 76

  Bezpłatna infolinia:
  800 00 77 96


  j.gromadzka@prasa.gda.pl

  Więcej szczegółów przeczytaj w czwartkowym wydaniu Dziennika Bałtyckiego z dnia 4 września 2014 r. Gazeta jest również dostępna w wersji elektronicznej na www.prasa24.pl

  Czy pomysł NFZ jest dobry? Czekamy na twój komentarz pod artykułem!

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Artykuł wyssany z palca

   vlk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Witam, dzisiaj zadzwoniłam do NFZ pod podane telefony. Infolinia nie działa. Pod jednym z numerów Przekierowano mnie do kogoś innego pod innym nr telefonu.
   Ostatecznie w rozmowie z Panią z NFZ...rozwiń całość

   Witam, dzisiaj zadzwoniłam do NFZ pod podane telefony. Infolinia nie działa. Pod jednym z numerów Przekierowano mnie do kogoś innego pod innym nr telefonu.
   Ostatecznie w rozmowie z Panią z NFZ dowiedziałam się, że nie mają aktualnych informacji na temat kolejek do specjalistów, czy na rezonans.Rozmówczyni poinformowała mnie ,że są różne projekty aby uaktualnić bazę danych ale żaden nie został wprowadzony. NFZ w Gdańsku jest świadomy ,że ukazał się artykuł który jest kłamliwy i wprowadzający pacjentów w błąd.
   Jestem ciekawa jak do tego odniesie redaktor tworzący ten artykuł.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Chcieli to i mają

   Nairam (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   O ile pamięć mnie nie myli to w PRL-u mieliśmy kolejki po mięso, papier toaletowy i wiele innych ... ale kolejek do lekarza, szpitali to nie mieliśmy. No i w 1989 r. dokonaliśmy wielkiej...rozwiń całość

   O ile pamięć mnie nie myli to w PRL-u mieliśmy kolejki po mięso, papier toaletowy i wiele innych ... ale kolejek do lekarza, szpitali to nie mieliśmy. No i w 1989 r. dokonaliśmy wielkiej przemiany. Teraz łatwo jest nabyć papier toaletowy i inne - ale aby dostać się do lekarza specjalisty musimy rozwiązywać nie łatwe zadanie z zakresu teorii optymalizacji - znaleźć takiego lekarza do którego kolejka nie koniecznie jest krótka ale za to jest najkrótsza! Niestety dla ludzi chorych, a szczególnie tych w podeszłym wieku, rozwiązywanie takich zadań
   z zakresu teorii optymalizacji nie należy do zadań łatwych. No ale to jest ta cena jaką muszą płacić
   za dokonaną przemianę. Chcieli to i mają!
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ed. Murphy

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Każde rozwiązanie problemu stwarza nowe problemy.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Taki mamy rząd i takie kolejki - gdyby ludziska stanęli bliżej siebie to kolejka byłaby krótsza

   precz z nieudacznikiem Tuskiem i szubrawcami z PO (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   A Tusk pokazuje wam figę lub palec środkowy z Brukseli - sami go wybraliście!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama