POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Potrójne zabójstwo w Gdańsku. Do prokuratury trafiły...

  Potrójne zabójstwo w Gdańsku. Do prokuratury trafiły materiały dot. leczenia Samira S. w Rosji

  Szymon Zięba

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Do gdańskiej prokuratury trafiły materiały dotyczące leczenia Samira S. na terenie Rosji. Mężczyzna podejrzany jest o brutalny mord na trzyosobowej rodzinie, do którego doszło w marcu ubiegłego roku w Gdańsku.
  Potrójne zabójstwo w Gdańsku. Do prokuratury trafiły materiały dot. leczenia Samira S. w Rosji

  ©Przemek Świderski

  Do gdańskiej prokuratury trafiły materiały dotyczące leczenia Samira S. na terenie Rosji. Mężczyzna podejrzany jest o brutalny mord na trzyosobowej rodzinie, do którego doszło w ubiegłym roku w Gdańsku.

  Prok. Mariusz Marciniak, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku podkreśla, że materiały zostały "profesjonalnie zabezpieczone".
  - W toku dalszego śledztwa na temat stanu zdrowia psychicznego podejrzanego, na podstawie tych dokumentów, po ich przetłumaczeniu na język polski, uzupełniająco wypowiedzą się biegli psychiatrzy i psycholog - precyzuje prok. Marciniak.

  Śledczy planują też uzyskać ostatnią, wcześniej zleconą, ekspertyzę z badań DNA, uzupełniające przesłuchanie podejrzanego, a także dokończyć rozpoczęte już zaznajomienie Samira S. z aktami śledztwa.

  - Z wyżej wskazanych powodów prokurator wystąpił do Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, o przedłużenie okresu stosowania tymczasowego aresztowania Samira S., do 15 grudnia 2014 roku, wskazując, że zebrane dotychczas w toku śledztwa dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego wszystkich zarzucanych mu przestępstw, że stoi on pod zarzutem popełnienia zbrodni, a zachodzi obawa jego ucieczki lub ukrywania się, uzasadniona obawa, iż będzie nakłaniał do składania fałszywych zeznań albo w inny bezprawny sposób będzie utrudniał postępowanie karne - tłumaczy prok. Marciniak.

  To jednak nie wszystko. - Postanowieniem Zastępcy Prokuratora Generalnego w Warszawie, na wniosek prokuratora Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, okres śledztwa w tej sprawie został przedłużony do 15 grudnia 2014 roku. W okresie od ostatniego przedłużenia śledztwa uzyskano między innymi połączoną ekspertyzę z zakresu balistyki i medycyny sądowej, rozstrzygającą kwestie odległości, z jakiej oddane zostały strzały - słyszymy od gdańskiego prokuratora.

  Prokuratorzy zarzucają Samirowi S. dokonanie : zabójstwa trzyosobowej rodziny z Gdańska "z pobudek zasługujących na szczególne potępienie", a także "zabór mienia pokrzywdzonych z miejsca zdarzenia" oraz "nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji".

  Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czyżby kolejny niepoczytalny?

   max (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   kiedy się skończy ten festiwal absurdu?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama