MŚ 2014 siatkarzy. Chińczycy z drugim zwycięstwem w Ergo Arenie [ZDJĘCIA]

pk
Reprezentanci Chin odnieśli drugie zwycięstwo podczas mistrzostw świata i wykonali kolejny krok w stronę awansu do drugiej rundy. Tym razem Azjaci wygrali w Ergo Arenie w czterech setach z Meksykiem, dla którego była to już druga porażka.

Dość nieoczekiwanie podopieczni Guochena Xie napotkali na opór ze strony przeciwnika. Drużyna z Ameryki Północnej nieźle spisała się w premierowej odsłonie, którą udało im się wygrać.

To było jednak wszystko, na co stać siatkarzy Sergio Hernandeza. Meksykanie w kolejnych partiach wyraźnie już ustępowali Chińczykom, którzy pewnie zmierzali po drugie zwycięstwo w turnieju.

Azjaci zdołali dopiąć swego w czterech setach, w efekcie powiększyli swój dorobek o trzy punkty. Tym samym wyprzedzili w tabeli Bułgarów, którzy w środę przegrali po emocjonującym starciu z Kanadą 2:3.

Meksyk - Chiny 1:3 (25:20, 19:25, 20:25, 20:25)

Meksyk: Vargas, Quinones, Guerra, Rangel P., Cordova, Aguilera, Rangel J. (libero) oraz Barajas, Meyer, Herrera

Chiny: Yuan, Liang, Zhong, Cui, Jiao, Geng, Ren i Kong (libero) oraz Li, Ji, Kou, Xu