POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Sopot walczy z Cocomo. Jacek Karnowski złożył pozew...

  Sopot walczy z Cocomo. Jacek Karnowski złożył pozew przeciwko klubowi

  Kamila Grzenkowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  W środę, w samo południe, Sopot złożył pozew przeciwko klubowi ze striptizem, Cocomo. Miasto pozywa klub o naruszenie dobrego imienia Sopotu.
  Kluby Cocomo funkcjonują w kilkudziesięciu miastach w Polsce, m.in. w Gdańsku i Sopocie

  Kluby Cocomo funkcjonują w kilkudziesięciu miastach w Polsce, m.in. w Gdańsku i Sopocie ©Archiwum DB

  Prezydent Sopotu Jacek Karnowski wystąpił na drogę prawną przeciwko Agencji Reklamowo-Marketingowej „EVENT” o zaprzestanie w prowadzonej działalności gospodarczej w formie klubu Cocomo.

  W Sądzie Okręgowym w Gdańsku reprezentować go będzie kancelaria znanego trójmiejskiego prawnika, mec. Romana Nowosielskiego. Pozew dotyczy przede wszystkim nakazu zaprzestania "prowadzenia nieuczciwej konkurencji i zaprzestania naruszenia dobrego imienia miasta".


  - Ten klub działa negatywnie na wizerunek miasta. Odstrasza turystów, przez co tracą na tym m.in. gastronomicy i hotelarze. Sopot jest kurortem, który ma przyciągać gości, a zaczyna być kojarzone jako miasto niebezpieczne - tłumaczy mec. Nowosielski.

  Prezydent wystosował pismo do prezydentów wszystkich 23 miast, w których mieszczą się kluby. Zaapelował w nim by inni dołączyli się do sopockiego pozwu lub w podobny sposób postąpili, pozywając klub.

  - Funkcjonowanie takiego klubu w centrum miasta, gdzie promotorki (panie, które „łowią” klientów) są nieustępliwe, wielokrotnie nagabują tę samą osobę budzi ogromny sprzeciw mieszkańców oraz gości i jest niedopuszczalne z punktu widzenia wizerunku miasta - - tłumaczy Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. - Pamiętajmy, że ulica Bohaterów Monte Cassino – sopocki deptak - jest często odwiedzana przez rodziny z małymi dziećmi. Ofiarami działalności Cocomo bardzo często są goście z innych części Polski lub obcokrajowcy, którzy opuszczają klub i nasze miasto w poczuciu, że zostali oszukani. Wszystko to przynosi miastu złą sławę i źle wpływa na opinię o naszym kraju, mieście i innych sopockich lokalach.

  Przeczytaj całe oświadczenie Urzędu Miejskiego w Sopocie


  Prezydent zasugerował urzędom skarbowym by uważniej prześledziły transakcje dokonywane w tych klubach, szczególnie w kwestii marż od produktów sprzedawanych w lokalach.

  O klubach Cocomo głośno jest w całym kraju. Media co kilka tygodni nagłaśniają sprawę oszukanych klientów, którzy upojeni tam alkoholem tracą dziesiątki, a czasem setki tysięcy złotych. Nowosielski podkreśla, że to jedyna firma z tej branży, która budzi tak negatywne emocje.

  Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   klub Show

   reszek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   Klub show tez dziala w taki sam sposob i nikt nue ma problemow

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Z serii interesujące cytaty z mass mediów:

   Farmer John (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1


   • Stanisław Żaryn: Co dla rywalizacji w Polsce oznacza nominacja Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej?
   Krzysztof Szczerski: Przede wszystkim należy liczyć, że premier Tusk obejmując...rozwiń całość


   • Stanisław Żaryn: Co dla rywalizacji w Polsce oznacza nominacja Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej?
   Krzysztof Szczerski: Przede wszystkim należy liczyć, że premier Tusk obejmując stanowisko, o które walczył od miesięcy, nie będzie łączył swojej aktywności europejskiej z działalnością w Polsce. Trzeba domagać się, by premier nie wykorzystywał nowego stanowiska do walki politycznej w kraju. Jeśli zdecydował się na wyjazd do Brukseli, to konsekwencją powinno być wycofanie się z krajowej sceny. On nie może wpływać na przebieg debaty w Polsce.

   • Stanisław Żaryn: Nie będzie miał na to szans? W końcu Polska jest częścią Unii...
   Krzysztof Szczerski: On zostaje wysokim urzędnikiem w Unii. Ale Polska to jest niepodległy kraj. Tusk nie będzie prezydentem Europy, jak twierdzą politycy Platformy. Polska jest niepodległym krajem, polska debata wewnętrzna jest również suwerenna. Suwerenem jest polski naród.
   • Stanisław Żaryn: Media przekonują, że Donald Tusk w Europie to najważniejszy dla Polaków sukces. Jak Pan ocenia narrację w tej sprawie?
   Krzysztof Szczerski: Mamy do czynienia z nadużyciem. Jeśli traktujemy siebie, Polaków, poważnie, to musimy uznać, że mamy prawo, by decydować o polityce w kraju samodzielnie. Polacy nie potrzebują żadnego pana nad sobą. Pamiętajmy również, że Donald Tusk będzie jedynie urzędnikiem... On nie jest prezydentem Polski. Te triki, jakie widzimy w mediach, to zakłamanie rzeczywistości. To formowanie Polaków, kształtowanie ich jako naród podległy. Tym razem ta podległość ma być względem polityka, który pochodzi z Polski. To nieprawda. Tak nie funkcjonuje Unia Europejska, ani Rada Europejska. W Radzie Europejskiej głosem Polski będzie głos polskiego premiera, czyli Jarosława Kaczyńskiego.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   świętszy od papieża

   andrzej karbowiak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   mi ani ten klub, ani panienki z parasolami, nie przeszkadzają!! grzecznie odpowiadam, że:"LEPSZA WŁASNA GRABA , NIŻ NAJFAJNIEJSZA BABA" i tyle.
   Natomiast szokująca jest hipokryzja i obłuda pana...rozwiń całość

   mi ani ten klub, ani panienki z parasolami, nie przeszkadzają!! grzecznie odpowiadam, że:"LEPSZA WŁASNA GRABA , NIŻ NAJFAJNIEJSZA BABA" i tyle.
   Natomiast szokująca jest hipokryzja i obłuda pana Karnowskiego, mającego potomstwo z trzema kobietami. Najpierw, podległe mu urzędy wydają zgodę na działalność takiego klubu, a po kilku latach działalności sam się od nich odżegnuje.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pozew

   oburzony obywatel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

   A ja poprosze aby władze miasta Gdańska pozwały o psucie wizerunku miasta policje , bandycka działalność w wykonaniu funkcjonariuszy na Biskupiej w sobote ewidentnie psuje ten wizerunek

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nareszcie ktoś się ruszył.

   Gdańszczanin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

   Niech te bydlaki z tego cocomo dziękują Karnowskiemu, bo być może niedługo ktoś inny mógłby wziąć sprawę w swoje ręce i posłać kilka kulek w ich łepetyny. A tak tylko skończy się na nerwach w...rozwiń całość

   Niech te bydlaki z tego cocomo dziękują Karnowskiemu, bo być może niedługo ktoś inny mógłby wziąć sprawę w swoje ręce i posłać kilka kulek w ich łepetyny. A tak tylko skończy się na nerwach w sądzie. Niech dziękują.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przebudzenie

   mnm (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9

   Miasto się przebudziło - a problem istnieje od dawna. Podobnie na Długiej w Gdańsku. Ale tam się jeszcze nie przebudzili.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama