SPECJALNE WYDANIE PLUS.DZIENNIKBALTYCKI.PL
  Kup prenumeratę cyfrową i czytaj więcej o najważniejszych wydarzeniach w regionie!

  Skutki nawałnicy na Pomorzu odczuwalne będą latami...

  Rozwiń

  Skutki nawałnicy na Pomorzu odczuwalne będą latami...

  Czy można było przewidzieć tragedię i jak działa system ostrzegania? W starostwie nie przesłano dalej alertów, bo było po godz. 15. Do tego obraz po kataklizmie. Mamy dla Was zdjęcia i wideo.

  Gdańsk: Błąd ortograficzny na ekranie fontanny przy pl. im....

  Gdańsk: Błąd ortograficzny na ekranie fontanny przy pl. im. Jana Heweliusza [ZDJĘCIA]

  Ewelina Oleksy

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Gdańsk: Błąd ortograficzny na ekranie fontanny przy pl. im. Jana Heweliusza [ZDJĘCIA]
  1/6

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Szymon Szewczyk

  Nowoczesna fontanna, postawiona przy placu im. Jana Heweliusza przez Gdańską Infrastrukturę Wodociągowo-Kanalizacyjną, za ok. 2 mln zł została oddana do użytku z wielką pompą 8 sierpnia br. Od tamtej pory zbierała same pochwały, ale na jej interaktywnym ekranie widnieje... błąd ortograficzny.
  Błąd ortograficzny wyłapali twórcy facebookowej strony "Gdańsk, Strefa Prestiżu". Otóż, na interaktywnym ekranie przy fontannie, gdzie wyświetlane są ciekawostki dotyczące życia Jana Heweliusza, przeczytać można że "w 1635 r. Heweliusz uzyskał prawo ważenia i sprzedaży piwa".

  GIWK tłumaczy, że aplikacja była przygotowywana pod presją czasu, a błąd jest z gatunku tych, których nie mógł wyłapać słownik.
  Bo w nim pisownia słowa, o którym mowa występuje zarówno przez "rz", jak i "ż". Przedstawiciele spółki przyznają też, że jest im przykro z powodu tego błędu i zapewniają, że próbują się go pozbyć, ale sprawa jest skomplikowana.

  - Gdy tylko dostaliśmy sygnał w tej sprawie, podjęliśmy działania. Sytuacja jest jednak na tyle skomplikowana, że nie mamy zakończonych spraw odbiorowych, a za aplikację odpowiedzialnych jest kilka podmiotów. Nasz podwykonawca przekazał już kilka dni temu podmiotowi, który był odpowiedzialny za jej dopieszczenie, by usunął błąd, ale okazało się, że firma mająca robić poprawki robiła to tylko grzecznościowo - tłumaczy Monika Szypryt z GIWK. - Dziś poinformowano nas jednak, że plik jest już poprawiony i jutro błąd ma zniknąć.

  Więcej na ten temat na stronie gdansk.naszemiasto.pl

  Inauguracja fontanny na placu Jana Heweliusza w Gdańsku:  Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND


  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gdańska Infrastróktóra Kanalizacyjna POSzła w kanał?

   AJB (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Jak to POligloci, PO POlskiemu bez słownika T9 w jedynej "komurce" jakiej są POsiadaczami niczego napisać się nie da. Ale cóż w tym dziwnego kiedy "czecia PO Wałensie i św. JP II "globalna ykona"...rozwiń całość

   Jak to POligloci, PO POlskiemu bez słownika T9 w jedynej "komurce" jakiej są POsiadaczami niczego napisać się nie da. Ale cóż w tym dziwnego kiedy "czecia PO Wałensie i św. JP II "globalna ykona" III RP, Pan Phezydent Zjednoczonej pod jego "berłem" Ojropy twierdził był iż "polskość to nienohmalność"? Azaliż to nie wynik "pżykładó, ktury idzie z gury"? Jeden "rera" podczas kilkugodzinnych exPOse (dłuższych niż wystąpienia Fidela, dotychczas dzierżącego prym w tej dziedzinie) niczym dolmeczer-folksdojcz w czasie okupacji, a drugi truje muchy ahystokhatycznie ghasejując i sam zasypia z nudów, a PO obudzeniu kaleczy piękną mowę Jana Z Czarnolasu i Reja z Nagłowic i w piśmie, pozostając "w bulu i nadzieji" że i tak "wygżtaucone" na Pudelku i Tańcach na lodzie z gwiazdamy lemingi sPOko "bezpartyjnego" Gajowego Bronka na następna kadencję Strażnika Rzyrandola wybiorą. Tylko trzeba zrealizować następujące hasło wybiórcze: "Orlyk i fóntanna z elektronicznom tablycom w karzdym mjeście!" Tylko co na to Imć Pan Heweliusz? Pewnie się w grobie "pszewraca", pytając kto Mu takiego piwa "naważył", ortografię lekce sobie "warząc"?
   Ps. Pszepraszam za błendy, ale słownik w komurce mnie sie zawiesił i nie mogem sprawdzić czy dobże piszem.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @AJB

   Krytyk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Męcząca była dla mnie lektura zabawnego tekstu
   ale Twoje pomysłowe "Ps" rozładowało całkowicie moje napięcie.
   Pozdrawiam.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Może ważył piwo...

   aa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   ...na wadze ?
   W niektórych instalacjach płyny się waży, a nie mierzy objętość, bo tak jest łatwiej.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ortografia

   obywatel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   PRZYKŁAD IDZIE Z ,,GÓRY" A BUL JEST BULEM


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   OPINIA

   S.O. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Awansują na doradców !

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama