Tragiczny rekord utonięć na Pomorzu. Od czerwca do sierpnia...

  Tragiczny rekord utonięć na Pomorzu. Od czerwca do sierpnia 2014 r. utonęło 25 osób

  (Wie)

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  To były naprawdę tragiczne wakacje biorąc pod uwagę liczbę utonięć w naszym regionie. Strażacy z Pomorza odnotowali od początku czerwca do końca sierpnia aż 25 utonięć. Zwykle powodem był alkohol i upał.
  Tragiczny rekord utonięć na Pomorzu. Od czerwca do sierpnia 2014 r. utonęło 25 osób

  ©Piotr Hukało/archiwum

  Pomorskim strażakom w tym samym czasie odratować udało się tylko 3 osoby. - Pamiętajmy jednak, że z reguły na kąpieliskach strzeżonych interweniuje ratownik, a na niestrzeżonych - świadkowie zdarzenia. My podejmujemy akcję tylko w sytuacjach, kiedy zostaniemy wezwani na miejsce, a to zdarza się najczęściej, kiedy topielca nie uda się szybko uratować - zaznacza Tadeusz Konkol, rzecznik pomorskiej Państwowej Straży Pożarnej, który zaznacza, że lato 2014 było rekordowe pod względem liczby utonięć.
  - Z relacji świadków wiemy, że osoby, które się topią, często wcześniej spożywały alkohol. On sprawia, że jesteśmy odważniejsi i zachowujemy się z większą brawurą, a to ma niestety tragiczne skutki. Do wody nie powinniśmy się zbliżać będąc pod wpływem alkoholu, a nawet jeśli chcemy popływać rowerem wodnym czy żaglówką po bardzo spokojnym jeziorze, zawsze powinniśmy mieć na sobie kapok - podkreśla.

  Czytaj także: Padają rekordy utonięć. Tragicznych kąpieli w jeziorach coraz wiecej


  W tragiczne wydarzenia obfitował zwłaszcza sierpień. W sobotę, 9 sierpnia do Bałtyku spadł paralotniarz w gdyńskim Orłowie. Jego ciała nie odnaleziono do dziś. Najbardziej prawdopodobna hipoteza mówi o tym, że mężczyzna zaplątał się w uprząż maszyny, stracił przytomność i wraz ze sprzętem utonął. W poniedziałek, 18 sierpnia zaginęło z kolei dwóch żeglarzy, którzy łódką klasy 420 próbowali na Zalewie Wiślanym dopłynąć do Krynicy Morskiej. Dopiero po kilkunastu godzinach akcji poszukiwawczej udało się Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa odnaleźć przewróconą do góry dnem łódkę, a następnie ciała żeglarzy.

  Statystyki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pokazują, że do utonięć najczęściej dochodzi na kąpieliskach niestrzeżonych oraz w akwenach, w których obowiązuje zakaz pływania, dlatego resort apeluje o korzystanie ze strzeżonych kąpielisk.

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND



  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   we are the champions

   flacha (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   krzepnie nam reprezentacja olimpijska w pływaniu stylem rozpaczliwym, po wychlaniu kilku flaszek! Phelps, może się czuć zagrożony!!
   Olimpiada w Rio de Janeiro coraz bliżej. Wszystkie medale będą...rozwiń całość

   krzepnie nam reprezentacja olimpijska w pływaniu stylem rozpaczliwym, po wychlaniu kilku flaszek! Phelps, może się czuć zagrożony!!
   Olimpiada w Rio de Janeiro coraz bliżej. Wszystkie medale będą dla naszych, nikt nam nie dorówna, a Phelps będzie , z trybun, bił brawo naszym
   reprezentantom, bo wykoszą go z finału!!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama