MŚ 2014 siatkarzy. Chińczycy lepsi od Egipcjan. Awaria oświetlenia w Ergo Arenie [ZDJĘCIA]

Siatkarze reprezentacji Chin pokonali ekipę Egiptu 3:1. W pamięci kibiców zostanie przede wszystkim czwarty set spotkania, wygrany przez Azjatów 33:31.

Mimo że Chińczycy wygrali ten pojedynek 3:1, to jednak równie dobrze mecz ten mógł skończyć się na korzyść Egipcjan, którzy za wszelką cenę bili się o pierwszy triumf na turnieju w Polsce.

W pierwszych dwóch setach nic nie wskazywało jednak na to, że siatkarze z Afryki postawią rywalowi trudne warunki. Chińczycy zmierzali bowiem po pewne zwycięstwo 3:0.

W przerwie między drugą i trzecią odsłoną organizatorzy zaliczyli poważną wpadkę. W hali zgasło bowiem główne oświetlenie. Awarię udało się usunąć dopiero po 30 minutach.

Przerwa zdecydowanie lepiej podziałała na Egipcjan, którzy wyraźnie postawili się rywalowi i w konsekwencji wygrali trzeci set do 23. W czwartej partii, jak się okazało ostatniej, kibice obejrzeli jak na razie najbardziej dramatyczną końcówkę na tym turnieju. Egipcjanie bronili kolejnych piłek meczowych, ale ostatecznie nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Kolejne pojedynki w grupie C w Ergo Arenie zostaną rozegrane w środę – Bułgaria zmierzy się z Kanadą (godz. 13), Meksyk zagra z Chinami (godz. 16.15), a Rosja z Egiptem (20.15).

Chiny - Egipt 3:1 (25:20, 25:20, 23:25, 33:31)

Chiny: Yuan, Liang, Zhong, Cui, Jiao, Geng, Ren oraz Kou, Kong, Li, Fang

Egipt: Youssef, Abdalla, Abdelrehim, Badawy, Elkotb, Abou, Moawad oraz Atia, Thakil, Abdelhay, El Sayed