Gdynia: Parking pod Skwerem Kościuszki?

  Gdynia: Parking pod Skwerem Kościuszki?

  Szymon Szadurski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Skwer Kościuszki bez obecności samochodów? To możliwe już w najbliższych latach

  Skwer Kościuszki bez obecności samochodów? To możliwe już w najbliższych latach ©Ksenia Pisera

  Usunięcie zaparkowanych samochodów z reprezentacyjnego Skweru Kościuszki i al. Jana Pawła II to pomysł władz Gdyni na poprawienie estetyki okolic najpopularniejszego w mieście deptaka. Umożliwić ma to podziemny parking na co najmniej kilkaset samochodów. Do magistratu zgłaszają się już pierwsze firmy zainteresowane współpracą przy takiej inwestycji.
  Skwer Kościuszki bez obecności samochodów? To możliwe już w najbliższych latach

  Skwer Kościuszki bez obecności samochodów? To możliwe już w najbliższych latach ©Ksenia Pisera

  Specjaliści z Biura Planowania Przestrzennego Miasta Gdyni przewidzieli budowę podziemnego parkingu w opracowanym miejscowym planie zagospodarowania dla Skweru Kościuszki, ul. Jana z Kolna i 10 Lutego.

  - W zapisach planu, obejmującego swoim zasięgiem m.in. Skwer Kościuszki, zanotowaliśmy możliwość realizacji parkingu podziemnego pod terenem od ul. 10 Lutego aż do wysokości Centrum Kultury i Rozrywki Gemini - wyjaśnia Marek Karzyński, dyrektor Biura Planowania Przestrzennego Miasta Gdyni.

  - Jesteśmy przekonani, że poprawi to nie tylko wygląd skweru, ale przede wszystkim jego funkcjonalność. Sznury zaparkowanych przy al. Jana Pawła II samochodów to nie jest najbardziej pożądany widok, szczególnie w sezonie letnim, kiedy Gdynię w dużej liczbie odwiedzają turyści.

  Marek Karzyński zdradza też, iż do władz Gdyni zgłosiła się już nawet firma zainteresowana wybudowaniem parkingu. - Ale władze miasta otwarte są na wszystkie oferty - mówi Marek Karzyński.
  Samorządowcy liczą się z koniecznością wydzierżawienia na dłuższy okres terenu pod parking, tak, aby potencjalnemu inwestorowi zwróciły się niemałe koszty takiej inwestycji i mógł on osiągnąć zysk.
  Jeśli uda się pozyskać inwestora, parking zbudowany będzie prawdopodobnie w ciągu 3-4 lat. Rozpoczęcie prac poprzedzić musiałoby opracowanie dokumentacji i procedura pozwolenia na budowę.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama