NASZ PATRONAT
  Relacje z festiwalu filmowego w Gdyni

  Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 18 - 23 września

  Rozwiń
  Zblewo: Były radny oskarżony o obnażanie się

  Zblewo: Były radny oskarżony o obnażanie się

  Ewa Macholla

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Zblewo: Były radny oskarżony o obnażanie się
  Do Sądu Rejonowego w Chojnicach trafił akt oskarżenia przeciwko byłemu radnemu z gminy Zblewo (powiat starogardzki). Prokuratura zarzuca mu trzykrotne obnażanie się przed dwiema dziewczynkami i onanizowanie się na ich oczach. Mężczyźnie grozi za to do 12 lat więzienia.
  Zblewo: Były radny oskarżony o obnażanie się
  - Oskarżony nie przyznaje się do winy - kwituje Mieczysław Brunka, prokurator rejonowy w Chojnicach.
  Czynności, które zarzuca mężczyźnie prokurator, miały mieć miejsce w Czersku. Były samorządowiec jest oskarżony o trzykrotne obnażanie się przed nastolatkami i prezentowanie im czynności seksualnej.

  To miało zaspokoić jego potrzeby seksualne. Dziewczynki były w wieku poniżej 15 lat. Do wspomnianych zdarzeń miało dojść pierwszy raz w lutym 2009 roku, a ostatni w lipcu ubiegłego roku. Mężczyzna został zatrzymany w Czersku 10 sierpnia ub.r. Dzień później Sąd Rejonowy w Chojnicach przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowanie trzymiesięcznego aresztu.

  Jednak po kilku dniach mężczyzna został zwolniony z aresztu. Powodem takiej decyzji chojnickiego sądu była choroba układu krążenia, której skuteczne leczenie nie mogło być prowadzone w warunkach zakładu karnego.

  Prokuratura Rejonowa w Chojnicach utajniła przesłuchania dziewczynek z uwagi na ich wiek oraz delikatność sprawy.

  - Mogę przypuszczać, że rozprawy toczyć się będą przy drzwiach zamkniętych. Chodzi przecież o dobro nieletnich - dodaje prokurator Brunka.

  Mężczyzna od samego początku nie przyznaje się do winy.

  W momencie zatrzymania 57-letni wówczas mężczyzna był radnym Rady Gminy Zblewo. Był członkiem dwóch komisji - Oświaty, Zdrowia, Kultury, Sportu, Turystyki, Spraw Socjalnych i Bezrobocia oraz Rewizyjnej. Na terenie gminy Zblewo prowadził własną działalność gospodarczą.

  O zatrzymaniu mężczyzny władze gminy oraz mieszkańcy dowiedzieli się latem z naszych łamów. Współpracownicy byłego samorządowca i mieszkańcy wsi, w której mieszka, byli tą informacją kompletnie zaskoczeni. Mężczyzna nie pojawił się na sesji zaplanowanej na 30 sierpnia ub.r. ani też w żaden sposób nie usprawiedliwił swojej nieobecności. Do zatrzymania mieszkańca gminy Zblewo doszło pod koniec poprzedniej kadencji. W jego miejsce nie zostały wyznaczone nowe osoby do komisji, w których zasiadał.

  Wstępnie czyn, o który był podejrzewany, był zagrożony karą więzienia do lat dwóch. Wówczas zarzucano mężczyźnie m.in. obnażanie się przed dziewczynkami poniżej 15 roku życia. Obecnie może on spędzić za kratkami nieco więcej czasu, bowiem mężczyzna jest oskarżony nie tylko o obnażanie się przed dziewczynkami, ale także o onanizowanie się. Jeśli zostanie mu udowodniona wina, to sąd może zdecydować o karze 12 lat pozbawienia wolności.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama