Rumia znów ma drugiego wiceburmistrza

  Rumia znów ma drugiego wiceburmistrza

  Anna Rembowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Marcin Fuchs z Platformy Obywatelskiej, nowy wiceburmistrz, będzie odpowiedzialny za sprawy społeczno-oświatowe.
  Po ponad czterech miesiącach Rumia znów ma drugiego wiceburmistrza. Został nim Marcin Fuchs z Platformy Obywatelskiej, który podczas listopadowych wyborów samorządowych dostał się do Rady Miasta jako przedstawiciel Janowa. Nowy wiceburmistrz będzie odpowiedzialny za sprawy społeczno-oświatowe.

  Wcześniej tę funkcję pełnił Jan Domański, również członek PO, który jednak pod koniec sierpnia 2010 roku ogłosił, że rezygnuje ze stanowiska zastępcy burmistrza.
  Przez ponad cztery miesiące Elżbieta Rogala-Kończak nikogo nie powołała na jego miejsce. Aż do wczoraj, kiedy to oficjalnie ogłoszono, że w magistracie za sprawy związane m.in. ze szkolnictwem będzie odpowiedzialny Marcin Fuchs.

  - Jestem bardzo zadowolona, że pan Marcin zgodził się objąć stanowisko mojego zastępcy, gdyż ma on duże doświadczenie w pracy administracyjnej i spory zapał do pracy - mówi burmistrz Elżbieta Rogala-Kończak.

  - To człowiek, który każdą rozpoczętą sprawę potrafi doprowadzić do końca - mówi radny z kulbu PO Piotr Labudda. - I ma świetne pomysły.

  Marcin Fuchs ma 32 lata, jest absolwentem politologii na Uniwersytecie Gdańskim, ukończył również Kurs Kierowników Projektów Europejskich oraz Podyplomowe Studium Public Relations na Politechnice Gdańskiej. Był asystentem wicemarszałka Marka Biernackiego, pracował w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, a od ponad roku był wicedyrektorem Kancelarii Sejmiku Województwa Pomorskiego. Mandat w Radzie Miasta Rumi po Marcinie Fuchsie obejmie Ariel Świnicki.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama