Czas już powiedzieć Sie Ma!

  Czas już powiedzieć Sie Ma!

  Magdalena Sapkowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Gra już 19 lat i z każdym rokiem bije kolejne rekordy popularności. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dowodzona przez Jurka Owsiaka w niedzielę kolejny raz poprosi Polaków o pomoc w zbiórce na sprzęt medyczny. Tym razem WOŚP zbiera na leczenie dzieci z chorobami nerek i układu moczowego. I liczy, że - tak, jak w ciągu ostatnich czterech lat - i tym razem uda się zebrać więcej pieniędzy niż w poprzednim finale.
  Sztaby będą do późnej nocy liczyć pieniądze zebrane przez wolontariuszy

  Sztaby będą do późnej nocy liczyć pieniądze zebrane przez wolontariuszy ©Archiwum

  - W ciągu 18 lat grania - wartość naszego wsparcia dla szpitali wyniosła ponad 350 mln zł. Kupiliśmy ponad 25 tysięcy urządzeń. - wylicza Jurek Owsiak, główny dyrygent WOŚP.

  Orkiestra znana jest jednak nie tylko z dobroczynności. Od zawsze towarzyszy jej zabawa i rockandrollowa muzyka. W niedzielę całe Pomorze zabrzmi dźwiękami gitar, a występy będą w każdym mieście i miasteczku. - Nawet w najmniejszych wioskach grają z nami ochotnicze straże pożarne. Wiele z nich otrzymało od nas wcześniej sprzęt - mówi Jurek Owsiak.

  Orkiestra zagra więc w remizach, domach kultury, ośrodkach sportowych, w szkołach, na placach, a nawet w teatrach. Dla wolontariuszy WOŚP nie ma zamkniętych drzwi.


  Imprezy będą pełne licytacji najróżniejszych przedmiotów, wycieczek i zaproszeń do restauracji czy hoteli. Ale aukcje będą przez całą niedzielę odbywać się również w internecie. Na stronie www.aukcje.wosp.org.pl powalczyć można m. in. o rejs z Mateuszem Kusznierewiczem. W piątek najwyższa propozycja za tę atrakcję wyniosła 660 zł.

  Tam, gdzie nie będzie słychać muzyki, widać będzie wolontariuszy zbierających pieniądze do orkiestrowych puszek. Tylko w Gdańsku na ulice wyjdzie ich ponad 1200.

  Wielu z nich swój czas od lat poświęca Orkiestrze, ale są i tacy, którzy dopiero teraz włączają się do akcji. - Gramy razem z Orkiestrą po raz drugi. Nasza rola to logistycznie wspierać wolontariuszy WOŚP. Tak jak w zeszłym roku, damy z siebie wszystko - przekonuje Paweł Buczyński, prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama