Pomorze. Można dostać nawet 300 tys.!

  Pomorze. Można dostać nawet 300 tys.!

  T. Chudzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Rolnicy poszukujący środków na rozwój swoich gospodarstw pod kątem produkcji mlecznej jeszcze przez blisko dwa tygodnie mogą przystąpić do pomocowego programu koordynowanego przez oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pula wsparcia dla każdego ubiegającego się sięga 300 tys. zł.

  - Do 17 stycznia będziemy przyjmować wnioski od chętnych rolników, chcących inwestować i modernizować swoje gospodarstwa pod kątem produkcji mleczarskiej - mówi Barbara Ogrodowska, kierownik nowodworskiego ARIMR.

  - W porównaniu do innych tego typu programów pomocowych nowością jest możliwość wspólnego ubiegania się o przyznanie pomocy przez rolników, którzy planują wspólny zakup wyłącznie nowych maszyn i urządzeń.


  Wnioskodawca, poza spełnieniem standardowych kryteriów obowiązujących w tym programie pomocowym, jak m.in. wielkość ekonomiczna gospodarstwa, musi spełniać dodatkowe kryteria. Musi być w rejestrze producentów Agencji Rynku Rolnego i musi mieć przyznany indywidualny limit produkcji mleka (tzw. kwota mleczna), w wysokości co najmniej 20 tys. kg. Ubiegający się o dofinansowanie muszą prowadzić działalność rolniczą w zakresie produkcji mleka co najmniej od roku.

  Wnioskodawcy mogą liczyć na dotacje od 40 do 70 proc. kosztów poniesionych na realizację inwestycji w gospodarstwach rolnych. Wnioski o pomoc można składać w siedzibach ARiMR osobiście lub przez upoważnioną osobę. Można także wysłać pocztą. Dokumenty można pobrać ze strony internetowej www.arimr.gov.pl.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama