Wejherowo: Darmowe parkingi

  Wejherowo: Darmowe parkingi i nocna wywózka śniegu

  Joanna Kielas

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Mamy dobrą wiadomość dla kierowców - wszystkie parkingi w centrum Wejherowa będą bezpłatne aż do następnego poniedziałku, 10 stycznia.
  Zadecydował o tym prezydent Wejherowa z uwagi na spore ilości śniegu zalegające na innych, ogólnodostępnych parkingach i trudności w parkowaniu aut. Pierwsza decyzja o bezpłatnych parkingach została podjęta 27 grudnia i obowiązywała do końca roku, na początku stycznia bezpłatne parkowanie zostało przedłużone do 10 stycznia.

  Przypomnijmy, że w Wejherowie są 4 strefy płatnego parkowania: przy ul. Sobieskiego, 12 Marca, Puckiej i przy placu Piłsudskiego.

  Dodajmy też, że w Wejherowie cały czas trwa walka ze śniegiem. Władze podjęły decyzję o wywożeniu śniegu z ważniejszych ulic w mieście. Tak zostały już oczyszczone m.in. ul. Kościuszki, Śmiechowska i częściowo Roszczynialskiego.

  - Śnieg wywozimy w nocy, uprzednio prosząc mieszkańców, by na noc nie zostawiali aut zaparkowanych przy danej ulicy, byśmy mogli dokładnie cały śnieg usunąć - tłumaczy Jarosław Pergoł, p.o. dyrektor Zakładu Usług Komunalnych w Wejherowie. - Oczywiście, nie obywa się bez problemów, bo śnieg jest zmrożony i radzi sobie z nim tylko ciężki sprzęt. Do tego zawsze czekają na nas niespodzianki typu zostawione auta bez akumulatora, które trzeba wypchać. Chciałbym jednak podkreślić duże zaangażowanie całej ekipy, bo mało kto zdaje sobie sprawę, że przy usuwaniu śniegu tylko z ul. Kościuszki pracowało całą noc 10 ludzi.

  W najbliższych dniach śnieg będzie usuwany m.in. z ul. Dworcowej, Nanickiej, Kusocińskiego, Krasickiego i Kaszubskiej.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gdzie wywożą ?

   moher (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 22

   Z Roszczynialskiego solną breję zgarnięto do lasu - ku chwale przyrody.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama