Reda - Rumia. Nowa droga alternatywą dla krajowej "szóstki"

  Reda - Rumia. Nowa droga alternatywą dla krajowej "szóstki"

  TM

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Inwestycje drogowe poprawiają komunikację na Pomorzu.

  Inwestycje drogowe poprawiają komunikację na Pomorzu. ©T.Bołt

  Między Redą a Rumią powstanie nowa, alternatywna wobec krajowej "szóstki", droga. Kierowcy będą mogli ominąć korki w tym rejonie.
  Inwestycje drogowe poprawiają komunikację na Pomorzu.

  Inwestycje drogowe poprawiają komunikację na Pomorzu. ©T.Bołt

  Najdalej w przyszłym tygodniu rozpoczną się prace budowlane na terenie znajdującym się między Redą a Rumią. W tym miejscu powstanie nowa, alternatywna wobec krajowej "szóstki", droga. Z jednej strony będzie "wpięta" w ulicę Kosynierów (Rumia), a z drugiej w Obwodową (Reda).

  Kierowcy będą mogli więc ominąć korki na drodze krajowej. Jeśli temperatura nie spadnie zbyt szybko, to wszystko będzie gotowe już jesienią.


  - W temperaturze poniżej 10 st. C nie można kłaść ostatniej warstwy nawierzchni - tłumaczy Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy, który podpisał wczoraj umowę na budowę. Wcześniej właściciel centrum handlowego Port Rumia złożył gwarancję bankową dotyczącą finansowania drogi. Reda oraz Rumia zagwarantowały sobie w ten sposób 6 mln zł.

  Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Miasto przyjazne seniorom

   Jo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   A ja chciałam opisać, jak przejścia dla pieszych w Gdyni Witominie są dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Staruszek na wózku inwalidzkim z zakupami starał się...rozwiń całość

   A ja chciałam opisać, jak przejścia dla pieszych w Gdyni Witominie są dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Staruszek na wózku inwalidzkim z zakupami starał się przejechać przez przejście dla pieszych na II MPS, po długich staraniach wjechał na zebrę, ustawił się korek, bo bardzo długo jechał, kiedy w końcu dojechał do końca zebry i próbował wjechać na chodnik przewrócił się z wózkiem i zakupami. Piesi i kierowcy pomagali go podnieść i wnieśli na chodnik razem z wózkiem.
   Polecam zebra przy poczcie. Brawa!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama