Kościerzyna: Ponad miesiąc po wyborach powiat ma starostę

  Kościerzyna: Ponad miesiąc po wyborach powiat ma starostę

  Maciej Wajer

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Piotr Lizakowski jest nowym starostą kościerskim. Został wybrany po ponad miesięcznym oczekiwaniu i różnych perturbacjach.
  Piotr Lizakowski z PO był jedynym kandydatem do stanowiska starosty

  Piotr Lizakowski z PO był jedynym kandydatem do stanowiska starosty ©Maciej Wajer

  Powiat kościerski jest ostatnim samorządem powiatowym w województwie pomorskim, w którym wyłoniono nowe władze. Tak późny wybór miał związek z nietypową sytuacją, która wynikała z powyborczej układanki w Radzie Powiatu.

  Wczoraj na sesji udało się wybrać nowe władze. Piotr Lizakowski z PO był jedynym zgłoszonym kandydatem do tego stanowiska.

  - Cieszę się z takiego wyróżnienia, aczkolwiek zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności, która przede mną stoi - powiedział Piotr Lizakowski. - Pierwszą moją decyzją będzie stworzenie tak zwanego bilansu otwarcia. Muszę też zapoznać się ze wszystkimi dokumentami, a pracy jest bardzo dużo, między innymi sprawa budżetu na rok 2011, który jeszcze nie został uchwalony.

  Nowy starosta w samorządowych wyborach otrzymał największe poparcie ze wszystkich radnych, uzyskując ponad 1200 głosów. Na wicestarostę wybrano Zbigniewa Stencla z Samorządności i Sprawiedliwości.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama