Gdańsk: Gildia przeniesie się w lipcu na Zaspę

  Gdańsk: Gildia przeniesie się w lipcu na Zaspę

  Kazimierz Netka

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Gdańsk: Gildia przeniesie się w lipcu na Zaspę

  ©Grzegorz Mehring

  Spółka Gildia Gdańska oraz miasto Gdańsk ostatecznie dogadały się w sprawie warunków opuszczenia przez handlowców Targu Siennego. Porozumienie zostało zawarte ostatniego dnia ubiegłego roku przed południem, a podpisali je Wiesław Bielawski - zastępca prezydenta Gdańska oraz Sławomir Gryczka - prezes zarządu spółki Gildia Gdańska SA.
  Gdańsk: Gildia przeniesie się w lipcu na Zaspę

  ©Grzegorz Mehring

  Sylwestrowa ugoda określa szczegóły dotyczące przeniesienia kupców na nowy plac handlowy na Zaspie. Gildia pozostanie w obecnym miejscu, czyli na Targu Siennym, do 30 czerwca bieżącego roku. To ostateczny termin zakończenia działalności handlowej na tym terenie, bez możliwości przedłużenia umowy. Najbliższe 6 miesięcy kupcy wykorzystać mają, m.in. na przygotowanie nowego terenu - przy al. Rzeczypospolitej obok ETC - pod działalność handlową - informuje Michał Piotrowski z gdańskiego magistratu.

  Możliwość pozostania Gildii na terenie Targu Siennego do końca czerwca 2011 r. nie zakłóci realizacji planowanej na tym terenie inwestycji, czyli nowego zagospodarowania terenu Targu Siennego i Rakowego i budowy przystanku SKM Gdańsk Śródmieście.

  - Jesteśmy zadowoleni - mówi prezes Sławomir Gryczka. - Na Targu Siennym będziemy handlować do końca czerwca. Potem zaczniemy demontować pawilony. Teren przekażemy miastu w lipcu. W nowym miejscu zaczniemy działalność - być może już w sierpniu bieżącego roku.

  Niewykluczone, że część wspólników Gildii Gdańskiej przeniesie się gdzie indziej. Mają bowiem propozycję zajęcia stoisk handlowych, oferowanych przez prywatną firmę w pawilonie na osiedlu Gdańsk Szadółki. Tam jednak nie byliby u siebie, ale za to poszliby na gotowe - bez potrzeby martwienia się o budowę. Na Zaspie, przy al. Rzeczypospolitej, kupcy zamierzają postawić własny obiekt.

  Opuszczając Targ Sienny, kupcy powinni zdemontować i usunąć dotychczasowe obiekty - co najmniej do poziomu gruntu. Co będzie z fundamentami - zostanie ustalone podczas dalszych negocjacji z miastem. Liczą też, że nie będzie konieczności usuwania mostku nad Kanałem Raduni, który Gidia wybudowała na własny koszt. Wydała na to około 200 tysięcy złotych.
  Gildia musi się wyprowadzić w związku z planami miasta nowego zagospodarowania Targu Siennego i Targu Rakowego, a także przygotowaniami kolei do budowy przystanku SKM Gdańsk Śródmieście (pod ul. Armii Krajowej).

  Wąwóz z torami PKP, przy którym znajduje się Gildia, zostanie przykryty płytą - od Huciska do ul. Armii Krajowej. Zrobi to spółka z Holandii, która wygrała konkurs na zagospodarowanie targów.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gildia na Zaspie

   JMjr (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 85 / 89

   Gratuluję mieszkańcom Zaspy: kupujący w Gildii zajmą wam każdy kawałek parkingu i rozjeżdżą cała zieleń.
   Pamiętacie obietnice węzła i przejścia podziemnego przy Manhattanie, które miały być...rozwiń całość

   Gratuluję mieszkańcom Zaspy: kupujący w Gildii zajmą wam każdy kawałek parkingu i rozjeżdżą cała zieleń.
   Pamiętacie obietnice węzła i przejścia podziemnego przy Manhattanie, które miały być finansowane przez kupców? A dojazd do reala w Osowej? Obiecanki-cacanki a na końcu jak zwykle Adamowicz (bojąc się o swój stołek) odpuści "biednym" kupcom budowę dojazdu i parkingów.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gildia na równi pochyłej

   NiRy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 84 / 83

   Kupcy z Gildii mogą już dzisiaj rozpoczynać procedurę upadłościową.
   Zaspa to wegetacja.
   Ci którzy rzucą się w śmiertelne objęcia prywatnej firmy spod sterty śmieci na Szadółkach już nie żyją....rozwiń całość

   Kupcy z Gildii mogą już dzisiaj rozpoczynać procedurę upadłościową.
   Zaspa to wegetacja.
   Ci którzy rzucą się w śmiertelne objęcia prywatnej firmy spod sterty śmieci na Szadółkach już nie żyją.

   Nie znam nikogo z Centrum Gdańska kto zapędzi się po "pęczek włoszczyzny" pod Szadółkowy śmietnik czy na to pole "płaczu" na Zaspie gdzie dogorywa Polski Handel pod ciosami Władz Gdańska.
   To się nazywa zdmuchnąć z ulic Gdańska Polski Handel.

   Wódki nam trzeba , knajp, restauracji ze wszystkimi możliwymi zwolnieniami (władze nazywają to postawieniem na turystykę) a co ponadto jest zgnieciemy czynszami !!!

   W Solidarnościowej Stolicy Świata zaczęło się od patosu patriotyzmu z wielkimi nadziejami a skończyło na "sznapsie i pizzy"

   A oto widok "potęgi gospodarczej" Gdańska okiem turysty.
   Po lewej stronie ulicy "Centrum Paznokcia" "Biuro Turystyczne" "Zakłady Bukmacherskie" "kantor Wymiany Walut" "Fryzjer" "Solarium". Po drugiej filie Banków jeden za drugim jak serdelki w dużym zwoju kiełbasy.
   Małe to to w środku (ledwo parę osób się wciśnie) ale za to jakie nazwy (pełny zachód).
   No i oczywiście plaga restauracji, barów przed którymi wynajęci ludzie naganiają klientów.
   Tutaj nie ma dni wolnych od pracy chyba że trafi się jakaś żałoba ogłoszona z urzędu. Taka żałoba to prawdziwe nieszczęście, prawdziwy pech bo trzeba zamknąć, ograniczyć. Pracownicy mogą odwyknąć. To poważna groźba.
   Są też i "Spożywcze" ale zanikają pod ciosami super i hiper marketów przy silnym wsparciu polityki fiskalnej Władz Miasta.
   Narodzie nie stać cię na więcej ???

   Czy jest w otoczeniu Gdańska miejsce na wysoko zaawansowaną technologię ?
   Czym się właściwie zajmuje Polska Nauka i dlaczego biznesmeni i poniekąd Władze mają głęboko w nosie to czym ona się naprawdę zajmuje ?
   Czy ulice Gdańska są dla Polaków z drobnego handlu (nie dorównują bo nie mogą bogaczom z zachodu którzy swoje budowali przez pokolenia)?
   Przecież to ich miasto?
   MiRy zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama